Bijlage S. 6 manschap-vrijwilliger tot brandmeester bij slangen wagen 6. Aan den opperbrandmeester B. O. Landeweert Sr. werd door den Brandraad met ingang van 1 Juli 1928 op verzoek eervol ontslag verleend als controleur der brandweer, terwijl met ingang van dienzelfden datum in die functie benoemd werd de heer A. A. L. Tappers, tevens opperbrandmeester der auto mobielspuit. Sedert 20 Dec. 1923 zijn de Commandant, Onder- Commandant, de opperbrandmeesters, de brandmees ters en manschappen-vrijwilligers bij de Maatschappij „Fatum" te Den haag verzekerd tegen ongevallen: elk voor f 20.000 ingeval van overlijden. elk voor f 20.000 ingeval van blijv. invaliditeit, en f 10 per dag, ingeval van tijd. onbekwaamheid. Geüniformeerde brandwachts. Volgens artikel 85 der politieverordening worden de manschappen, die volgens dat voorschrift tijdens openbare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandbluschmiddelen aanwezig moeten zijn, aangewezen van wege de brandweer. Hiertoe zijn door den Commandant tot brandwacht bij openbare vermakelijkheden benoemd Bijlage S. 7 Namen. Woonplaats. G. J. Arentsen (tevens brandwacht in vasten dienst) W. J. Assink W. Budde J. A. Dolleman J. v. Huffelen (tevens brandwacht in vasten dienst) M. G. v. Huffelen D. Kappert G. Laar G. J. van Laar Jr. D. J. Muller (tevens brandwacht in vasten dienst) A. Rietman H. J. de Rooij A. Schurink G. Steeman Zerboldstraat 16 Wilgenstraat 42 Marschweg 85 Halvemaanstr. 65 Paardewal 5a Weg n. Voorst 152 Hoogestraatje 29 Marschweg 75 Havenstraat 44a Berkelsingel 14 Lunettestraat 26 Apenstert 3 Groensteeg 132 Hoogestraatje 79 Deze personen zijn allen geinstrueerd en voorzien van eene behoorlijke uitrusting. Sedert 1 Januari 1926 zijn de brandwachtdiensten in Schouwburg en Buiten-Societeit in hoofdzaak waar genomen door het losse personeel. Materieel. Het materieel wordt met de meeste zorg onder houden. Het schoonhouden en herstellen ervan ge schiedt uitsluitend door het vaste personeel. Door het steeds nauwkeurig reinigen van de gebruikte slangen, het goed droog en stofvrij bewaren en goed

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 220