Bijlage S. 4 zware uitslaande brand uit in liet woon-en winkelhuis van G. te Velde aan den Kapperallée onder Eefde. Water was te bereiken door het uitleggen van 650 M. slang naar de gracht bij Huize „Den Dam". Het gemis van een of meer brandputten in deze omgeving was een groot bezwaar. Het brandende perceel werd een prooi der vlammen, de nabijstaande huizen bleven behouden. Den 23sten October d.a.v. ontstond brand in een schuur aan den Weg naar Voorst. De schuur brandde geheel af, doch een op 5 M. afstand staande hooiberg kon behouden blijven. Van de meeste der bovengemelde branden was de oorzaak onbekend. Bij branden van eenigen omvang werd gewoonlijk uitgerukt met het groote materieel, t.w. automobiel spuit, mechanische ladder, tractor, enz. Het blusschen der schoorsteenbranden geschiedde steeds met klein materieel, hetwelk vervoerd wordt öf met den tractor öf met het daarvoor bestemde rijwiel. Vaste brandwachts. Het getal brandwachts in vasten dienst telde over 1928: 3, t.w. Bijlage S. 5 Benoemd door B. en W. Namen Beroep. Bij besluit van Met ingang van G. J. Arentsen smid 1921 10 Maart 1921 14 Maart J. v. Huffelen smid 10 Maart 21 Maart D. J. Muller schilder 28 Februari 1 Maart Zij lossen elkaar aan de Hoofdpost om de beurt af. Gedurende den tijd, dat zij aldaar wacht houden, verrichten zij naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer ook werk voor de andere takken van gemeentedienst. Hunne functie is gerangschikt in de 4de loonklasse van het werkliedenreglement. Opperbrandmeesters en Brandmeesters. In het korps opperbrandmeesters en brandmeesters kwamen de volgende veranderingen Het college van Burgemeester en Wethouders ver leende op verzoek eervol ontslag aan D. J. P. Harbach als opperbrandmeester der mechanische ladder M. J. Hesselink en J. J. Steup als brandmeesters van slangenwagen 4 en J. W. Wunderink als brandmeester van slangen wagen 8. In deze vacatures werd niet voorzien. Dat college bevorderde den heer J. Bosma van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 219