Bijlage S. 2 De brandmeldingen betroffen 1 kleine uitslaande brand, 11 kleine binnenbranden, 20 schoorsteenbranden, 8 buitengewone branden, 1 loosalarm en 5 hulpverleeningen buiten de gemeente, waaronder 2 zware uitslaande branden. Met groot materieel werd 7 keer uitgerukt. De autospuit werkte onafgebroken 5 uur bij een brand in een hooi- en haverberg aan den Deventerweg, S'/o uur bij een zwaren uitslaanden brand in een pakhuis van Lebbink te Warnsveld, 3V2 uur bij een zwaren uitslaanden brand in het woon-en winkelhuis van G. te Velde aan de Kapperalleé onder de gemeente Gorssel. De tractor deed niet anders dienst dan voor het vlug ter plaatse brengen van materieel en personeel. De samenwerking met de politie gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel, is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van onschatbare waarde. Het schoonhouden van het bluschmaterieel, in de verschillende kringen geplaatst, geschiedt eveneens door de vaste brandwachts. Het brandweergebied strekt zich ook uit over de gemeente Gorssel. De gemeente Zutphen is met laatst genoemde gemeente overeengekomen om ingeval van brand aldaar hulp te verleenen tegen eene jaarlijksche vergoeding van f 400. De stijgbuis in den toren van de Sint Walburgs- kerk voldoet aan alle eischen. Bijlage S. 3 Overzicht van enkele branden. In den nacht van 7 op 8 Januari 1928 was brand ontstaan in een hooi- en haverberg aan den Deventer weg alhier. Het waterverbruik was groot. De brand brak uit te 1.25 en was gebluscht te 6.30. Op 3 Juni 1928 vloog in brand bij perceel Weg naar Voorst 18 een motor, omdat deze met benzine gevuld werd terwijl hij nog in werking was. Wij wijzen telkenmale op het zeer groote gevaar daarvan. Burgemeester en Wethouders verbinden op ons ad vies in den vervolge aan elke vergunning tot het oprichten eener benzine-bewaarplaats met aftapin richting de voorwaarde, waarbij bedoelde handeling uitdrukkelijk verboden wordt. Op den avond van 3 Augustus 1928 werd de brand weer gealarmeerd voor een binnenbrandje in de open bare lagere school H aan den Louisesingel alhier. De brand werd geconstateerd in een kist, gevuld met platen en leermiddelen. Wij hebben het personeel, met de schoonmaak dier school belast, opgedragen ervoor te waken dat ge durende hun verblijf aldaar de meeste voorzichtigheid in acht genomen wordt met vuur en lucifers. Den daaropvolgenden nacht werd onze hulp ingeroe pen door den Burgemeester van Warnsveld voor een aldaar zwaren uitslaanden brand in het pakhuis en de schuur van Lebbink en Visser. De brand weer rukte uit te 23.15 met groot materieel. Het blusschingswerk duurde tot 3 uur. De bebouwde belendingen bleven behouden; het pakhuis en de schuur brandden geheel uit. Op den avond van 8 Augustus d.a.v. brak een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 218