Bijlage R. VERSLAG van den VLEESCHKEURINGS- DIENST der gemeente Zutphen over het jaar 1928. Het personeel onderging geen wijziging. Het ge bouw met toebeliooren verkeert in goeden staat. Door herhaalde overtreding, steeds van dezelfde slagerszijde, van art. 19 der verordening, hetgeen volgens de zienswijze van den Ambtenaar van het O. M. straffeloos kon geschieden, was het noodig dit artikel te wijzigen, hetwelk bij raadsbesluit van 12 Maart 1928 plaats had. Hiermede in verband werden ook de artt. 20 en 22 gewijzigd. Na dien deden zich geen moeilijkheden meer voor, vooral ook omdat deze slager door zijn patroon werd ontslagen. Ook de doorvoer van vleesch en vleeschwaren werd thans afdoende geregeld. De keuringen hadden een geregeld verloop; even eens werd geregeld toezicht gehouden op vleesch- winkels, werkplaatsen enz. Ondeugdelijk vleesch of vleeschwaren werden slechts zelden aangetroffen. Alle vleeschwinkels, op één na, voldoen thans aan de eischen der wet, terwijl de slachtplaatsen nog steeds in den ouden toestand verkeeren, in afwachting van de ingebruikneming van het abattoir. Het aantal slachtingen vertoonde ook dit jaar weer een belangrijke stijging en bereikte het getal 13228, het grootste sinds de reorganisatie in 1919 bereikt. De invoer van bevroren vleesch aan het le kantoor was ook in dit verslagjaar weer minder. De lage verkoopsprijzen van het inlandsche vleesch deden afbreuk aan den omzet van het bevroren vleesch.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 213