Bijlage P. 2 ontvangen, deze gift werd met de meeste erkentelijkheid aanvaard. Het Bestuur betreurt het overlijden van Mejuffrouw G. Bilderbeek, die sedert eenigen tijd op vaste uren zich voor werk op de Leeszaal beschikbaar stelde, hetgeen steeds zeer gewaardeerd werd door het Be stuur en de Directrice De Prov. Bond voor Openbare Leeszalen ver gaderde 2 maal; de Heer G. J. Stoop vertegenwoor digde het Bestuur. Het Correspondentschap te Lochem telt onder de directie van den Heer H. C. Postel 117 leden, uitgeleend werden 3681 banden. Het Cor respondentschap Dieren telt 123 leden, uitgeleend werden 5204 banden, waaronder zeer veel kinder boeken, daardoor is het percentage roman literatuur 10% gestegen. Mejuffrouw A. M. Hesselink vroeg ontslag als correspondente, daarna vervulde Mejuffrouw M. van Zutphen deze functie, die na haar ontslagaan vraag werd opgedragen aan Mejuffrouw J. van Roekei. De Ontwikkelings Federatie hield op te bestaan, zoodat de Leeszaal den daaruit voortvloeienden arbeid, n.l. het tentoonstellen van boekenmateriaal voor de lezingen der Federatie, heeft moeten staken. Gedurende dit jaar heeft de Directrice echter verscheiden kleine tentoonstellingen samengesteld om de boeken van de Leeszaal meer bekend te maken. De Reisvereeniging hielp een tentoonstelling, betrekking hebbend op het reiswezen, in elkaar zetten. Verder was er een tentoon stelling over Schubert en Tolstoi en met St. Nicolaas werden handwerkboeken geexposeerd. Enkele parti culieren leenden voor deze tentoonstellingen boeken, foto's of prentbriefkaarten, waarvoor hun bij dezen dank wordt gezegd. Bijlage P. 3 Toen het vorige jaar de pogingen om de Leeszaal op den duur naar een beter gebouw te verplaatsen mislukten, werd de Leeszaal van binnen wat opgeknapt, zoodat de zalen voorloopig een beter aanzien hebben verkregen. Afdoende is dit oplappen echter geenszins geweest, het Bestuur hoopt dat de Leeszaal binnen afzienbaren tijd een beter verblijf zal kunnen krijgen. Naar aanleiding van een ingekomen bericht over de nieuwe voorwaarden van de Rijkssubsidie, die een verhoogde plaatselijke subsidie noodzakelijk maken, welke in 4 jaar bereikt moet zijn, zond de Leeszaal aan het Gemeentebestuur een verzoek om trapsgewijze verhooging der subsidie. De Gemeente vond evenwel geen termen de subsidie binnen den gestelden termijn te verhoogen. Mejuffrouw T. de Liefde verliefde Leeszaal, waar zij verscheiden jaren als assistente werkte, in haar plaats werd benoemd Mejuffrouw G. de Molir. BESTUUR. Herkozen werden Jonkvr. C. Engelen en de Heeren Mr. B G. Wildervanck de Blécourt en G. J. Stoop. In de vacature Mejuffrouw C. Rutgers werd benoemd Mevrouw I. Behn—van 't Hoff en in de vacature Mevrouw I. Reesink—Boncbakker, de Heer I. Spier. LEDEN. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1924 934 (86 Nutslezers) 1925 933 (85

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 209