Bijlage N. 4 compostbereiding gelegde bestrating Thans is het mogelijk om het uit de vaalt lekkende water behoorlijk af te voeren, zoodat van de paarden geen overdadige werkkracht geëischt wordt tengevolge van slechten terreintoestand. Teneinde in den paardenstal zoo veel mogelijk de vliegenplaag tegen te gaan, werd het vensterglas door blauw glas vervangen De houten buitenmuurbeklee- ding van den paardenstal werd weggebroken en hiermede verdween de schuilplaats van ratten, die tusschen houten wand en muur nestelden. Op het beltterrein wordt bij wijze van proef een stalhond gehouden, die een goede rattenvanger blijkt te zijn. Tevens zijn er 3 katten aanwezig, die vrij op het terrein rondloopen. Voor berging van den benzinevoorraad werd een betonnen benzinekast gemaakt, die voldoet aan de veiligheidsvoorschriften. Een gedeelte van het terrein werd in gebruik ge geven aan afd. plantsoenen, tot het opzetten en ver werken van blad tot teelaarde. Materiëel. In den loop van het jaar werden aangeschaft een tweedehandsch pneumatische beertender van 2000 liter inhoud op zwaar onderstel De levering van 300 stuks gegalvaniseerd ijzeren privaattonnen werd na gehouden inschrijving opge dragen aan de firma L. L. Dullaert en Co. alhier, voor f 4 70 per ton. Het rollend materiëel verkeert in goeden toestand en bestaat thans uit Bijlage N. 5 6 vierwielige vuilniswagens. 7 ijzeren tonnenwagens. 1 veegmachine. 5 vierwielige modderwagens. 2 sproeiwagens. 3 stortkarren. 1 lange wagen. 6 vierwielige beertenders van 1500 Liter inhoud. 3 1000 2 motorluchtpompen. 1 pneumatische tender van 2000 Liter inhoud. 3 tenders van 1500 Liter inhoud. 1 wagen voor het vervoer van zuigslangen. 5 ijzeren handveegkarretjes. 1 handmodderwagentje. 4 kruiwagens. 1 sproeikarretje voor het grasdooden. 1 groote slachtafvaltonnenwagen. 1 kleine slachtafvaltonnenwagen. 1 ijzeren sneeuwschuiver. 1 groote houten sneeuwploeg. 1 kleine houten sneeuwploeg. 1 grasmaaimachine. 1 hooihark. 1 hooischudder. Totaal 60 werktuigen. Bespanningen. Het aantal gemeentepaarden bedraagt 10 stuks. Gelijk te voorzien was, en reeds in de laatste ver slagen werd vermeld, heeft in het verslagjaar een groote verandering in den paardenstand plaats ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 191