Bijlage M. 6 bestaande kabels in de buitenwijken en kabelleggen in de Donkeresteeg. Enkele voorgenomen uitbreidin gen konden dit jaar nog niet tot uitvoering komen. Aan den Deventerweg bij den Overweg werd een verdeelkast geplaatst, terwijl de kabel-Coehoornsingel werd doorgetrokken tot aan die verdeelkast, waardoor deze kabel voeding verkreeg van twee zijden. Hier mede werd onregelmatigheid in het licht bij het optreden van groote belastingen in de Buiten-societeit opgeheven, terwijl tevens een onderverdeeling van een lang traject werd verkregen. Het aantal geplaatste transformatoren vermeerderde met één, terwijl de capaciteit vermeerderde met 100 K.V.A. Een transformator van 85 K.V.A. in de zuil op de Markt werd vervangen door één van 100 K.V.A., terwijl de transformator van 60 K.V.A., opgesteld in de ruimte van de Fa. Thieme 8t Cie., wegens uit breiding van dat bedrijf werd vervangen door één van 85 K.V.A. De hierdoor vrijgekomen transformator van 60 K.V.A. werd benut voor de nieuwe hoog spanningsruimte op de Nieuwstad. Door dit laatste werd in de eerste plaats de transformator van de zuil Van Tilstraat ontlast en in de tweede plaats een nieuw voedingspunt verkregen op het te groote traject Jacob Damsingel—Van Tilstraat. De toenemende belasting bij de Fa Spieker en Elferink maakte het noodig ook daar de transfor matoren-capaciteit uit te breiden, hetgeen geschiedde door de bijplaatsing van een transformator 60 K.V.A., welke voordien in een andere ruimte in reserve op gesteld stond. Van verschillende transformatoren werd dit jaar de olie gereinigd en gedroogd. Door de steeds toenemende belasting in de binnen- Bijlage M. 7 stad zullen andere voorzieningen getroffen moeten worden. In de eerste plaats zal noodig zijn het bij plaatsen van één of meer transformatoren, die een groot deel van de belasting van de binnenstad kunnen overnemen. Ook op andere punten van de stad doet zich de behoefte aan transformatorencapaciteit langzamerhand gevoelen, onder anderen in het zich sterk uitbreidende Deventerwegkwartier en op den Warnsveldschenweg in de omgeving van den Watertoren. De belasting nam dit jaar aanmerkelijk toe en be droeg in December 970 K.W. tegen 745 K.W. in het vorige jaar. Voor een gedeelte is deze hoogere belasting op rekening te stellen van verschillende grootbedrijven, welke ook in de avonduren bleven doordraaien of daarin een zwaardere belasting veroorzaakten. Op 18 Juli kwam in het plaatselijk net een storing voor in den hoogspanningskabel voor het pompstation van de Waterleiding, terwijl op 22 September een huisaansluitkabel defect geraakte in de Baankstraat. Op 27 October sloeg een stroomtransformator van de P.G.E.M. door in het onderstation aan den Deventer weg, waardoor het geheele plaatselijk net gedurende eenige minuten moest worden uitgeschakeld. In verband met de gestadige uitbreiding werd de schakelinrichting van het G.E.B. in het onderstation van de P.G.E.M. gewijzigd evenals de meetinrichting. Kabelnet en transformatoren werden regelmatig gecon troleerd. De periodieke uitwisseling van meters kwam dit jaar niet geheel tot zijn recht. Wellicht zuilen maat regelen getroffen moeten worden om hierin te voorzien, zoodat revisie van de geplaatste meters regelmatig

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 180