Bijlage L. 50 Moforen en pompen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Zij verkeeren in goeden staat. In totaal werd gedurende 303974 uur naar de stad gepompt, terwijl de filterpompen gedurende 2750 uur in bedrijf waren. Het grootste aantal uren, dat in één etmaal naar de stad gepompt werd was 13'/2 uur, het kleinste 4 uur 10 minuten. Het grootste aantal uren filterpompen was 13 uur, het kleinste 3 uur. Zooveel mogelijk wordt gezorgd, dat het reservoir des avonds 8 uur vol is, waarna, een enkele maal uitgezonderd eerst des ochtends 7 uur met pompen wordt begonnen. Filters en bronnen. De vijf bronnen konden voldoende water opbrengen. De filters blijven goed voldoen. 33 maal werd één voorfilter schoongemaakt, waarvoor werd gebruikt 6093 M3 water. De nafilters behoefden nog niet te worden schoongemaakt. Terrein. Het terrein verkeert in goeden staat, de afrastering langs den weg kwam gereed, terwijl verder het geheel omgeven werd door een liguster-haag. Watertorens. De Drogenapstoren werd buiten gebruik gesteld toen op 3 Maart 1928 de nieuwe watertoren in ge- Bijlage L. 51 bruik genomen werd. Beide verkeeren in goeden staat. Behoudens enkele storingen werkte de waterstands aanwijzer goed. Door het ingebruik nemen van den nieuwen water toren vermeerderde de druk met ongeveer één atmos- pheer. Door den grooteren inhoud (600 M3.) kon in den regel met twee maal pompen per dag, éénmaal des ochtends tot 12 uur en éénmaal 's middags van 3 tot 8 volstaan worden. Buizennet, Brandkranen en Afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Met uitzondering van enkele kleine lekjes kwamen geen lekkages voor. De brandkranen werden in goeden staat gehouden, evenals de afsluiters. Door de drukke werkzaamheden in verband met het voorschrift, dat alle perceelen in de gemeente aan de waterleiding aangesloten moeten worden werden deze nog niet schoongemaakt. De leiding voor de Hoven werd voorzooverre reeds langs de Noorderhaven en in de weide gelegd, op genomen en gelegd in den Marschweg naar de gas fabriek en van daar door de weide naar den zinker, hiervoor werd meerder gelegd 420 M. 8." In de Van der Capellenlaan werd gelegd 304 M. 4", in Warnsveld in den Binnenweg 24 M. 4" en in de Hobbemakade 51.60 M. 4"- In de Van der Capellenlaan werden geplaatst 3 brandkranen, in de Hobbemakade één. In totaal waren op 31 December 1928 op het net aangebracht 263 brandkranen, waarvan 236 stuks in Zutphen, 16 in Eefde en 11 in Warnsveld. De leiding in Warnsveld werd in gebruik genomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 166