26 afvoer op het gemeenteriool gemaakt voor menage water van perceel Roodetorenstraat no. 6, dat voor heen op de straat werd geloosd en daar een ergerlijke vervuiling veroorzaakte. De bewoner van perceel Houtmarkt no. 76 vestigde de aandacht op den slechten staat waarin een dakgoot van hf.t naastgelegen perceel verkeerde. Bij onderzoek bleek dat deze goot gevaar opleverde voor de be woners van eerstgenoemd perceel. Na aanschrijving van den eigenaar is deze goot hersteld. In Mei bleek, bij een schoorsteenbrand in perceel Rozenhoflaan no. 12, dat de schoorsteenboezem was gebouwd op een houten latei. Na aanschrijving liet de eigenares dit latei door een ijzeren bintje vervangen. Van de perceelen Laarstraat nos. 25 en 29 veroor zaakten de afvoeren van huishoudwater verontreiniging van de openbare straat. Nadat de eigenaars waren aangeschreven, zijn deze afvoeren verwijderd. Een in October ingekomen klacht over stank in perceel Marschpoortstraat no. 7, veroorzaakt door een beerput, bleek bij een herhaalde malen ingesteld onder; zoek ongegrond te zijn. In diezelfde maand diende een bewoner van het Hoornwerk een klacht in over lekkage van een goot van perceel Hoornwerk no. 15, waardoor in zijn woning hinder door vochtigheid ontstond. De goot is, na aanschrijving van den eigenaar, hersteld. Meerdere malen bleek mijnen dienst, dat antennes over de openbare straat waren gespannen. Deze antennes zijn alle, na aanschrijving van de eigenaars, verwijderd. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- 27 en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 2771.35, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geind een bedrag van f 624.10. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen niet bestemd voor publieken dienst. Daartoe behooren le. de kelder onder het Wijnhuis, voor f 164.50 per jaar aan de N V. Likeurstokerij en Wijnhandel v.h. Vetter Co. verhuurd; 2e. het perceel Oude Wand no. 20, bestaande uit a. het benedenhuis met tuin, verhuurd aan F. Hartsuiker met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 370 per jaar b. het bovenhuis met tuin, verhuurd aan G. N. Hagenaar met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 311 per jaar; 3e. het gebouw, ingericht voor woning en koffiehuis met beide stallen op de Veemarkt, verhuurd tot 31 December 1928 voor f 1490 per jaar aan G. J. Klaassen; 4e. de woning, stallen en schuur op het erve „den Brink" aan den straatweg naar Apeldoorn tot 22 Februari 1929 aan G. te Winkel verpacht; 5e. de voormalige Latijnsche school, bestaande uit a. de kelder, tot 1 Mei 1930 verhuurd aan P. J. Bervoets voor f 150 per jaar; b. de landbouwwinterschool met conciërgewoning kosteloos aan het Rijk in gebruik gegeven; c. het bureau en laboratorium van den Rijks- zuivelconsulent, verhuurd aan het Rijk voor f 200 per jaar; l

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 15