24 Omtrent het bouw- en woningtoezicht kan liet volgende worden vermeld. Gedurende het jaar 1928 werden 160 aanvragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van per- ceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uit voeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 157 vergunningen werden verleend waaronder: aanvragen, vergunningen. 37 37 voor geheel nieuwbouw; 69 67 voor het veranderen, uit breiden of vernieuwen van gebouwen; 8 7 voor aansluiting op het gemeenteriool voor afvoer menagewater; 14 14 voor aansluiting op het gemeenteriool met over- stortleiding van beerputten; 21 21 voor het aanbrengen van zonneschermen, uithang borden en lichtbakken 11 11 voor het bouwen van schuren e. d. Vier vergunningen zijn geweigerd n.I. één voor het maken van een aansluiting op het gemeenteriool voor afvoer van menagewater, één voor het maken van drie privaten, één voor het wijzigen van een nog in uitvoering zijnd bouwwerk en één voor het geheel vernieuwen van een ouden gevel (in 1927 behandeld). Deze gevel, staande voor perceel Laarstraat no. 24, is op de monumentenlijst vermeld. Daarom kon voor geheele vernieuwing geen vergunning worden verleend. Getracht is den eigenaar te bewegen tot het aan- 25 brengen van zoodanige wijziging, dat het karakter van den gevel behouden bleef, waartoe deze echter niet geneigd was. Inmiddels is de eigenaar bij den Raad in beroep gekomen, welk beroep is afgewezen. 38 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 89 woningen. Einde 1928 waren nog in aanbouw 29 woningen, terwijl van 2 verleende vergunningen voor het bouwen van woningen nog geen gebruik is gemaakt. Door verbouwing zijn 5 woningen ontstaan en 3 vervallen; 4 woningen zijn onbewoonbaar verklaard. Ingevolge ons besluit moesten 3 bouwvallige on bewoonbaar verklaarde woningen worden afgebroken, doch daar de eigenaars ten slotte bereid bleken de noodige herstellingswerken uit te voeren is dit besluit weder ingetrokken. Er werden 30 hinderwetaanvragen behandeld, 23 vergunningen verleend en 1 geweigerdop 6 aan vragen is nog geen besluit genomen. 8 drankwetaanvragen werden behandeld en evenveel vergunningen verleend. In Januari beklaagde zich een bewoner van de Havenstraat over vocht in zijn woning, veroorzaakt door lekkage van een goot van het naastgelegen per ceel Havenstraat 42a. Na aanschrijving is deze lekkage door den eigenaar van het perceel hersteld. In Februari kwam een klacht in over hinder ver oorzaakt door een bovengrondsche vuilwaterafvoer van perceel Roodetorenstraat no. 2a. Na aanschrijving is eene ondergrondsche afvoer op het gemeente riool gemaakt. Ook werd na aanschrijving een ondergrondsche

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 14