Bijlage L. 16 De gummidichting der zuiverkisten zal binnenkort vernieuwd moeten worden. Deze was sinds 1905 in gebruik. VI. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. Evenals vorige jaren bleef de firma Doorgeest te Amsterdam belast met het schoonmaken. Aan de afgassenketel kwamen enkele lekken voor, die door den leverancier hersteld zullen worden. De hoeveelheid afgassen der ovens is niet voldoende om genoeg stoom te ontwikkelen voor het geheele bedrijf. De ketelvoedingwater-reiniger voldoet goed. VIII. Electrischc inrichting. Deze verkeert in goeden staat. IX. Sulfaatfabriek. De resultaten zijn ook dit jaar ongunstig, tengevolge van het verlies aan ammoniak door de hooge tempe ratuur van het ammoniakwater. Een koeler hiervoor werd aangeschaft en in gebruik genomen, zoodat het water thans voldoende gekoeld kan worden, en het soortelijk gewicht langzamerhand weer normaal wordt. Bijlage L. 17 X. Waterleiding. De voor het zuiveren van het rivierwater gemaakte filterbak werd in gebruik genomen en voldeed uit stekend. Zij moest ongeveer elke twee weken gereinigd worden, omreden het filter dan door het slib verstopt geraakte. XI. Buisleiding. Nieuwe buizen werden gelegd in de Van der Capellenlaan 303 M. 4" in den Marschweg 55.65 M. 5" en 9.40 M. 4"; in de Oude Touwbaan 154. M. 6" en 16.90 M. 4"; in den Buitensingel 394.50 M. 4"; in Warnsveld (Binnenweg) 28.— M. 4". Ook dit jaar werd in verband met het vernieuwen van het straatdek in enkele straten hoofdleiding en aansluitingen nagezien en zoo noodig vernieuwd of hersteld. XII. Gasmeters. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de in gebruik zijnde meters:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 149