Bijlage L. 14 Boekhouder van liet bedrijf. Dit betrof 5 gevallen. Bovendien werd tweemaal aangifte gedaan voor het krijgen van iets in het oog, terwijl de getroffen persoon bleef doorwerken. Hierin kwam geen verandering en zijn de gebouwen met de daarin geplaatste machines, benevens de gas houders, de inventaris enz. tot 31 December 1930 tegen brandschade enz. verzekerd op beurspolis door lusschenkomst van de firma Bekouw Mijnssen te Amsterdam voor een bedrag van f 1.618.550.— Toestand der fabriek. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De kap van de kolenloods werd nog niet overgestreken. De luchtkap op de stokerij vereischt dringend ver betering. De loopbaan in zuiverhuis en regenaratieloods blijft goed voldoen. Door het personeel werd 199 keer van de bad inrichting gebruik gemaakt, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels werkten er 12 keer gebruik van maakten. Ia. Terrein. Het terrein werd zoo goed mogelijk onderhouden. In den toestand van het toegangskanaal kwam geen verandering. Bijlage L. 15 II. Gashouders. De gashouders Nos. 1 en II, die in 1927 geverfd werden, verkeeren in goeden staat. Gashouder No. Ill bleef buiten gebruik. Waterverversching vond niet plaats. Naphtaline- verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens. De ovens I en II, welke in December 1926 in gebruik werden genomen, voldoen uitstekend en konden met hunne 6 kamers in de productie voorzien. Naar behoefte werd de vergassingstijd op 12 of 14 uur gesteld, terwijl dan gedurende 2 uur of korter stoom werd toegevoegd. Op 31 December waren voor de gasproductie be schikbaar 4 verticale ovens met 12 kamers en 3 coze- ovens met 27 retorten. De loopkatten voor het heffen der cokes gaven nog al eens aanleiding tot klachten, zoodat het wen- schelijk zal zijn hiervoor reserve motoren te bestellen. IV. Cokesgasinrichting. Deze werd niet meer gebruikt. V. Condensatie en zuivering. Voor zoover dubbele toestellen aanwezig zijn, werden deze afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat, uitgezonderd een der condensors, die dit jaar nog niet werd hersteld. Verzekeringen. I. Gebouwen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 148