Bijlage K. 6 de post voor het leggen van een nieuwen parketvloer in de westerzaal goedgekeurd in de begrooting der Gemeente. Vóór 31 Dec. kon evenwel niet meer met de werkzaamheden worden begonnen, maar het vooruit zicht binnen korten tijd eindelijk een triooien vloer te verkrijgen stemt de Museum-Commissie tot groote dankbaarheid. Van de Zilvertentoonstelling gehouden om het 25-jarig bestaan van het Museum te vieren is het volgende te memoreeren. De Museum-Commissie nam het initiatief tot deze tentoonstelling. Het doel was een overzicht te geven van zilver met het Zutphensche merk; daar evenwel te voorzien was, dat men hiermee geen tentoonstelling zou kunnen vullen, werd ook ander belangrijk zilver uit de Graafschap opgenomen, in de eerste plaats Kerk- en Gemeentezilver. Met de zilveren voorwerpen, die reeds in het Museum aan wezig waren, gelukte het een catalogus van 161 num mers samen te stellen en met vriendelijke medewerking van het Kon. Penning Kabinet kon de verzameling Graafschapsche en Zutphensche munten van het Museum aangevuld worden tot een vrijwel volledige collectie. De Heer E. Voet Jr. uit Bloemendaal was zoogoed de vroeger doorhem verzamelde gegevens aan de Directrice van het Museum af te staan en deze lijst vormde de basis voor de tentoonstelling. Lang niet alle stukken, die daarop voorkwamen werden echter ingezonden, daarentegen kwamen er verscheiden be langrijke voorwerpen voor den dag door bestudeering van de Rijksmonumentenlijst van Gelderland en later nog door de circulaires, die in grooten getale werden rondgezonden aan Kerk- en Gemeentebesturen van Bijlage K. 7 de Graafschap en aan tenige particulieren. Ook nu weer deden de Correspondenten van de Vereen, de Graafschap goed werk, waarvoor hun bij dezen hartelijk dank wordt gezegd. Vele Zufphenaren en oud Zut- phenaren en de oude Zutphensche Stichtingen als het Bornhof en het Oude- en Nieuwe Gasthuis, en zeer vele kerkgenootschappen zonden voorwerpen in. Het Rijksmuseum te Amsterdam en de Gemeente Musea te 's Gravenhage en Arnhem deden eveneens inzen dingen; de behulpzame medewerking der Directeuren wordt door de Museum-Commissie zeer geapprecieerd. De Heer J. Gimberg, Gemeente Archivaris deed eenige onderzoekingen in het Gemeente Archief, waar evenwel zeer weinig gegevens gevonden werden, desalniettemin is de Commissie hem dankbaar voor de verrichte werkzaamheden. De Secretaresse heeft van het Gemeentebestuur en van de Museum-Commissie en ook van verscheiden inzenders en andere particulieren de meest welwillende medewerking ondervonden Mejuffrouw W. van Alphen en de Heer G. J. Douwes stelden zich beschikbaar voor het in orde maken en ook voor het opruimen der tentoonstelling, hetgeen voor de Secretaresse een grooten steun is geweest. Zonder hun ijverige hulp zou de tentoonstelling zeker niet zoo goed geslaagd zijn. Mevrouw A. de Jonge— Storm Bu ij sing was eenige dagen de zeer gewaar deerde plaatsvervangster van Mej. Van Alphen; bij de opening der tentoonstelling versierde zij het Museum ook nog met eenige mooie bloemruikers. Zutphen Vooruit stelde zich beschikbaar om hulp te bieden en hoewel daarvan geen gebruik werd gemaakt, stelt de Commissie het aanbod zeer op prijs. Tevens

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 134