Bijlage K. 4 Het Museum heeft een mooie lijst met aanwinsten te boeken. De Zilvertentoonstelling heeft er toe bij gedragen het Museum meer bekendheid te geven; van het Bornhof en van het Oude- en Nieuwe Gast huis werden collecties zilver in bruikleen ontvangen, die ook gedeeltelijk voor de Zilvertentoonstelling waren ingezonden. Daarmee is dus een goed begin gemaakt voor een verzameling van Zutphensch zilver. Door het Gemeentemuseum te 's Gravenhage werd de zilveren Drinkbeker van het Schuttersgilde de Eendragt te Doetinchem, afgestaan voor de Zilver tentoonstelling, voorloopig in bruikleen gegeven. Dit mooie Graafschapsche stuk is eveneens een belang rijke aanwinst. Een goed gedocumenteerde zilveren vingerhoed werd door een inwoonster van Zutphen ten geschenke gegeven. Een zeer belangrijke aanwinst is tevens het Legaat van Mr. W. J. L. Umbgrove, die reeds vroeger het Museum met eenige geschenken heeft bedacht. Van dit Legaat is het voornaamste de zegelkast met ongeveer 2000 zegelafdrukken van familiewapens, wapens van vorsten, steden, kerkgenootschappen, ge stichten en waterschappen in Nederland en andere landen; hierbij behoort een bibliotheek van genealo gische en heraldische werken en tijdschriften, waar onder uitgaven uit de 18e, zoowel als uit de 20e eeuw. 2 Gegraveerde bokalen en fruitschalen met schotels van Boheemsch glas zijn welkome voorwerpen voor de glasvitrine. Eenige Vrienden van het Museum gaven een fijne aquarel door Prins uit het begin der 19e eeuw ten geschenke, hetgeen door de Museum-Commissie ten hoogste wordt gewaardeerd. Bijlage K. 5 De aankoopen zijn van een goed gehalte o.a. een groote kist uit Gorssel, een groote palmendoek uit Aalten, een praehistorische beitel uit Zeihem, een koperen Spaansche pot; verder een collectie fotogra- fiën van de Zilvertentoonstelling om het tentoon gestelde materiaal in beeld te kunnen bewaren. De aanwinsten zijn in een hier achter gevoegde lijst opgegeven en beschreven. De tijdelijke tentoonstellingen trokken vrij veel be zoek. Er werden 8 tentoonstellingen gehouden, waar van 3 door de Vereeniging Pictura. De verzameling aquarellen uit de portefeuille van den Heer J. Völcker te Eefde werd weer door velen bewonderd. Op de tentoonstelling gehouden te Aalten door de Vereen. Oudheidkamer Aalten werden, met goedvinden van het Dagel. Bestuur der Gemeente, in Aug. ver scheiden voorwerpen en prenten ingezonden, op aanvraag van de Vereeniging; zij werden weer in goede orde afgeleverd aan het Museum. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 18.06; de uitgaven waren f 2926.73, de inkomsten f 2944,74. De uitgaven van het vorige jaar waren f 1895.76, de inkomsten f 2535.01. De Gemeente-subsidie bedroeg f 1775. De Heer J. H. van Heek te Lonneker was weer zoo vriendelijk zijn gift van f 10.— te geven, hetgeen door de Museum-Commissie zeer op prijs wordt gesteld. Uitgaven zoowel als inkomsten zijn dit jaar hooger dan anders de Zilvertentoonstelling kostte geldelijke offers, zoodat het batig saldo der vorige jaren werd opgebruikt; voor een gering gedeelte werden de uitgaven door de meerdere inkomsten vergoed. Aan het einde van het jaar werd door den Raad

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1928 | | pagina 133