Bijlage D. 24 Mannelijke leerlingen. Vrouwelijke leerlingen. Klasse Aantal Bevor derd Niet bevor derd Aantal Bevor derd Niet bevor derd I II UI 16 28 13 14 24 13 2 4 6 3 5 6 2 5 1 Totaal 57 51 6 14 13 1 Van de jongens kon dus ruim 10^2 van de meisjes 7 niet bevorderd worden. Aan het volledige eindexamen, dat werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs en een Commissie uit vertegenwoordigers van den handel, namen 14 leerlingen deel. In de laatstgenoemde commissie hadden op uitnoodiging van Burgemeester en Wet houders zitting de heeren D H. Jordaan, koopman, voorzitter, G. W. Velders, koopman, secretaris, G. van den Burg, Ambtenaar bij de Nederl. Spoorwegen, J. H. Coolhaas, oud-rijksontvanger, Mr C. D. M. Hupkens van der Eist, bankdirecteur, L. Kieviet, kassier, G. van Nek, papierfabrikant, Dr. J. Oudenampsen, apotheker, H. G. J. Schillemans, uitgever, Th. H. Schutten, procuratiehouder, 25 J A. Surink, accountant, J M. Ubbens, koopman. Het schriftelijk gedeelte had plaats van 9- 17 Juni, het mondeling onderzoek op 24, 25, 27 en 28 Juni Voor elk vak werd iedere leerling 25 minuten mondeling ge ëxamineerd in tegenwoordigheid van een lid van de commissie. Er slaagden 6 mannelijke en 6 vrouwe lijke leerlingen, terwijl 2 mannelijke leer lingen werden afgewezen. De namen der geslaagden zijn: Betsy van Broekhuijsen, Th. Geurtsen, W. Kuyper, G J. Langenkamp, A J. Peters, Lena Rubingh, Marie Schillemans. Mien Schutten, Annie Stijntjes, G. G. de Vries, Everdien Willems, G. J. Zondervan Voor zoover bekend is, zijn van de vrouwelijke geslaagden 3 op kantoren ge plaatst, 1 is thuis in de zaak, 1 is op de huishoudschool te Amsterdam, terwijl 1 verder studeert voor analyste. Van de mannelijke geslaagden zijn 5 in handelszaken geplaatst, terwijl 1 nog zonder betrekking is. De 2 afgewezen leerlingen maken de IVe klasse nog eens mee.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 96