8 in lichamelijke oefening krachtens genees kundige verklaring. Van de 17 leerlingen voor volledig onderwijs der 5de klasse volgen 3 leer lingen de lessen in alle facultatieve vakken, 9 leerlingen de lessen in handelsweten schappen en 5 leerlingen de lessen in mechanica en rechtlijnig teekenen. Alle leerlingen der 5de klasse, namelijk 14 mannelijke en 8 vrouwelijke namen deel aan het eindexamen. het schriftelijk examen had plaats op 1, 2, 3, 8, 9 en 10 Juni, het mondeling examen waarvoor de candidaten in 2 groepen van 12 en 10 waren veideeld op 30 Juni, 1, 2, 5 en 6 Juli. Als deskundigen waren aangewezen: Prof. Dr. J. O Rutgers voor Wiskunde en Handteekenen, Prof. Dr. Th. J. Stomps voor Natuurkunde, Scheikunde en Plant en Dierkunde, H. J. E. Westerman H o 1 s t e ij n voor Staat huishoudkunde. Aardrijkskunde en Ge schiedenis, Dr. A. Hulshof voor Neder- landsch en Hoogduitsch en Mej. Dr. W. P. Frijlinck voor Fransch en Engelsch. In de eindvergadering op 6 Juli werd de uitslag vastgesteld en aan de candidaten medegedeeld Er slaagden 11 mannelijke en 5 vrouwelijke candidaten, terwijl 3 mannelijke en 3 vrouwelijke candidaten werden afgewezen. De namen der geslaagden zijn in alpha- betische volgorde: Bijlage D. 9 H C C. Becude, B. C. van Dijk, R. Everwijn, Mej. B. G. Harmsen, C. A. Hiemstra, Mej J. Krans, P. J. van der Leeuw, Mej. D. Levison, H. J Offerhaus, J A. Rademaker, H J. Reesink, Mej. M. N. van Santen, A. F. van der Scheer, J. H Scheffer, Mej. W K. G. Withaar. C. H. F. Wöhrmann. Omtrent hun verdere bestemming kan het volgende medegedeeld worden 1 vrouwelijke is gehuwd, 1 vrouwelijke is geplaatst op de Kweek school voor Onderwijzers te Deventer, 1 vrouwelijke bezoekt een buitenlandsch instituut, 1 vrouwelijke studeert voor pharmacie, 1 vrouwelijke studeert voor Staatsexamen A. (Toelating Universiteit), 3 mannelijke studeeren voor arts, 2 mannelijke zijn geplaatst in de zaak van hun vaders, 1 mannelijke studeert voor landbouwinge nieur te Wageningen, 1 mannelijke studeert voor officier O. I. L. te Breda,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 88