Bijlage D. 6 Mannelijke leerlingen n te Uit de Buitenleerlingen Klasse 5 n 3 O >- u. <U gemeente Zutphen In Zutphen woonachtig Niet in Zutphen woonachtig \A 10 6 12 4 IB 11 4 12 3 IIA 14 7 17 2 2 UB 14 6 13 7 UIA 9 4 8 5 ill B 12 3 13 1 1 IV/1 19 3 9 1 12 VA 13 5 13 2 3 Totaal 102 38 97 6 37 De klassen I en III kwamen volgens de Rijkssubsidie-voorwaarden bij den aanvang van het nieuwe schooljaar niet voor split sing in aanmerking. De Minister van O. K. en W. maakte geen bezwaar tegen eene eventueele splitsing, maar was niet bereid voor eventueele buitengewone parallelaf- deelingen subsidie te verleenen. In verband hiermede stond het Gemeente bestuur alleen splitsing toe voor zooverre de vaklokalen geen voldoende ruimte boden of de betrokken leeraren toch geen ver hooging van bezoldiging door de splitsing zouden ontvangen Een der leeraren, de heer N. C. Meijer Drees, verklaarde zich in het belang van het onderwijs bereid eenige uren zonder bezoldiging te geven. Als gevolg van deze regeling werden de klassen I en III wel in twee parallelafdeelingen gesplitst, be halve voor de vakken Fransch, Hoogduitsch, Lichamelijke oefeningen Vrouwelijke hand werken. Kort na den aanvang van het schooljaar meldde zich nog een candidaat voor de lste klasse aan; toen ontstond dus de vraag: afwijzen of toelaten boven het getal van 30 leerlingen? De betrokken leeraren maakten gelukkig geen bezwaar tegen de toelating. Ook hierin vond het Gemeentebestuur geen aanleiding om machtiging tot splitsing te geven. Waar bij de school voor U.L.O. zonder eenig be'.waar in een dergelijk geval tot aanstelling van eene boventallige leer kracht werd overgegaan, wekt deze afwij zende houding van Burgemeester en Wet houders, waar het de H.B.S. betreft, wel eenige bevreemding. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders werden de boeken en leermiddelen gedeeltelijk van gemeentewege verstrekt aan 11 leerlingen uit de gemeente Zutphen. Twee mannelijke en twee vrouwelijke leer lingen werden vrijgesteld van het onderwijs

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 87