Bijlage C. 6 Op 5 April had een ouderavond plaats, bezocht door eenige curatoren, 11 leeraren en 19 ouders. De heer Broekhuizen sprak over aardrijkskunde-onder- wijs op het gymnasium. Met leedwezen vermelden wij het gebrek aan belangstelling in deze bijeenkomsten bij een groot deel der ouders. De poging om op deze wijze den band tusschen gezin en school te versterken dreigt op dit gemis aan belangstelling te stranden. Onderwijs. Het bezwaar wordt levendig gevoeld dat in de middenklassen de aandacht der leerlingen te veel wordt versnipperd, waaronder de hoofdvakken lijden. Wij hopen dat dit bezwaar dat vrijwel overal gevoeld wordt tot eene herziening van het leerplan zal leiden. De lessen werden regelmatig gegeven. In het voor jaar nam de heer Keiser na ziek geweest te zijn, gedurende 1 maand zijn lessen in Nat. slechts ge deeltelijk waar, evenwel volledig in klasse VI. De door het vertrek van dr. Hillen opengevallen plaats werd niet gevuld. Zijne uren werden door den rector en twee andere leeraren verdeeld. Deze be zuinigingsmaatregel, die de classici te zwaar belast, valt te betreuren. Personeel. Den claviger E. Beukenhorst werd met ingang van 1 September eervol ontslag verleend. In zijne plaats werd voorloopig voor één jaar benoemd N. Weeda. Bijlage C 7 Gebouw en Leermiddelen. Het gebouw is in goeden staat. De slechte gas lampen werden vervangen door, hang-gloeilampen, waarvan de beschuttende witte ballons echter her haaldelijk sprongen en daarom verwijderd werden. Tot nu toe zijn ze nog niet vervangen, wat echter noodig is ter bescherming van de oogen. Ofschoon deze verlichting niet gelijk te stellen is met electrisch licht, kan ze toch voldoende genoemd worden. Uit het Bruinsfonds werden aan één leerling boeken verstrekt. De tijdschriften werden alle aangehouden. Door gebrek aan geldmiddelen konden slechts weinig boeken voor de leerlingen-bibliotheek worden aangeschaft. Vooral voor Fransche lectuur is aanvulling zeer noodig. De firma Verkade schonk 2 exemplaren van het prachtwerk Nederlandsch-Indie, terwijl de school van een der leeraren 5 kaarten ten geschenke ontving. Ten behoeve van het onderwijs in Natuurlijke Historie werd eene verzameling microscopische praeparaten aangeschaft. Namens Curatoren, B. DE JONGE, Voorzitter. G. J. H. WAGENER, Secretaris

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 83