Bijlage A. 4 1927 onbewoonbaar verklaard met last tot ontruiming binnen zes maanden, te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening is verstreken of het besluit tot onbewoonbaarverklaring is gehandhaafd. Een tweetal daarvan is tot één woning omgebouwd. Binnenkort zal ten aanzien van deze twee woningen de onbewoonbaarverklaring worden opgeheven De andere drie zijn ontruimd. (Zie voorts onder 25). 21. Toepassing van artikel 21, vierde lid, a, b en c, der Woningwet. Zie onder 19. 25. Toepassing van artikel 25 der Woningwet. Overwogen wordt een drietal woningen waarvan melding is gemaakt onder volgnummer 19 af te breken of voor andere maatregelen in aanmerking te doen komen De Gezondheidscommissie adviseert tot afbraak HOOFDSTUK VI. Uitbreiding van bebouwde kommen. 28 Toepassing van artikel 30 der Woningwet. Bij Burgemeester en Wethouders zijn plannen in voorbereiding tot het vestigen van bouwverboden ter verbetering van het verkeer in de binnenstad. Bij raadsbesluit van 7 Maart 1927 no. 10 is bouw- verbod gelegd op gronden, gelegen in de Varkens weide en gelegen tusschen den Weg naar Warnsveld en de Berkel. Naar Gedeputeerde Staten mededeelden, behoefde dit bouwverbod niet te worden opgelegd, Bijlage A. 5 omdat naar hunne meening het daar ter plaatse vast gestelde uitbreidingsplan, op grond van art. 5, lid 2 der Woningwet, reeds de kracht heeft van een bouw verbod, voorzooveel betreft den daarin begrepen grond, welke voor den aanleg van een straat, een gracht of een plein is bestemd. Het raadsbesluit was derhalve naar hun oordeel overbodig. HOOFDSTUK X. Overige verrichtingen tot verbetering der volkshuisvesting. 44. Verrichtingen van het gemeentebestuur tot verbetering der volkshuisvesting, niet aangeduid onder 139. Het onderzoek naar den stand der krotwoningen is door de daartoe ingestelde commissie nog niet beëindigd. Aldus opgemaakt door Burgemeester en Wethouders van Zutphen, den 27eti April 1928. De Burgemeester DIJCKMEESTER. De Secretaris, RUIBING.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 67