112 N.V. Koelhuis „de Landbouw' Directeur de heer C. Veer dig. Uitgestrektheid der gronden. H A. Bouwland i =7='I7 Blijvend grasland (wei- en hooiland) H A Tuinen, met inbegrip van boomgaarden voor eigen gebruik1 Warmoezerijen voor den handel 89 11 Oppervlakte, gebruikt voor de ooftteelt voor den handel (bessen, boomgaar den, druiven, enz 3.10 Boomkweekerijen0./U Bloemkweekerijen3.95 Totaal tuingrond 10S.76 Eiken hakhout Ander hakhout Opgaand loofhout Griend-, twijg- of rijswaardenhout 0.25 0 90 2.20 285 Totaal bosch 6-20 Dijken en bermenj. Riet- en biezenland Kwelders, schorren, aanwassen en slikken iu Vergraven grond, moeras, strand en water. 21.01 Veld- en spoorwegen42/0 Onbelastbare eigendommen Erven van gebouwen en lustplaatsen /o./u Totaal oppervlakte der gemeente 1151.99 Toestand van den veestapel Paarden en Paardenhandel. Paardenziekten kwamen niet voor. 113 De paardenhandel en de fokkerij zijn hier niet van groote beteekenis. De prijzen der paarden waren schommelend, in het algemeen echter laag. Rundveehandel in vee, melk, boter en kaas. De toestand van den rundveestapel was belangrijk gunstiger dan het vorige jaar, vooral omdat het mond en klauwzeer niet optrad. De veeprijzen liepen nogal uiteen, in de eerste maanden van het jaar waren ze laag, in Augustus en September vrij hoog om later weer te dalen. De vleeschprijzen waren over het algemeen niet in verhouding tot de prijzen van het vee. De melkprijs bedroeg in de zomermaanden f 0.13 en in de wintermaanden f 0.14 per liter. Het houden van melkvee was over het algemeen wel loonend De boterprijzen waren hooger dan in 1920, doch nogal wisselend. Kaas wordt hier niet bereid. Schapen en schapenhandel. Schapen worden hier weinig gehouden en de schapen- handel is van weinig beteekenis. De bestede prijzen waren over het algemeen niet hoog. Geiten en bokken. Deze worden meestal door arbeiders en tuinbouwers gehouden. Varkens. De varkenshouderij is hier van geen beteekenis

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 58