108 Or oen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). De le en 2e snede was over het algemeen goed; de winning van het product liet echter nog al te wenschen over. Wei- en hooilanden. De opbrengst van de hooger gelegen wei- en hooi landen was over het algemeen hoog, doch de lagere stukken leden veel door wateroverlast, zoodat zelfs de kwaliteit der zode belangrijk achteiuit ging. De hooioogst had op den gewonen tijd plaats. Het weer was echter tijdens den hooitijd ongunstig, zoodat veel hooi minder goed gewonnen werd. De naweide en de tweede snede gaven op de hooger gelegen gronden een ruime opbrengst. Tuinbouw. Voor den tuinbouw was 1927 over het algemeen gunstiger dan 1926, daar de groenteprijzen belangrijk hooger waren. De opbrengst der verschillende groente soorten, vooral van erwten, boonen en kool, was aanzienlijk lager dan het jaar tevoren. Vruchtenteelt. De kersen- en pruimenoogst was matig, de appel- oogst goed en de perenoogst vrij goed. De kwaliteit van appels en peren was niet mooi. De oorzaak hiervan is vermoedelijk gelegen in het ongunstige weer en gebrek aan zon. De appelprijzen 109 waren lager dan in 1926, doch overigens niet laag te noemende prijzen der peren waren wat hooger dan in 1926. Kwee kc rij en en vruchtboomen. Voor de boomkweekerijen was 1927 over het alge meen niet ongunstig, daar de uitgeplante boomen niet door de droogte leden. De iepenziekte deed vooral aan de andere boomen weer veel schade; in de jonge boomen kwam de ziekte minder voor dan in 1926. Proeven ter bestrijding dezer ziekte met mangaan- sulfaat gaven geen resultaat, wel lijkt het of beer- bemesting wat helpt. Appelbloesemkever en winter - vlinder veroorzaakten nogal schade. Kanker bij appel- boomen, schurft bij peren en monaliaziekte bij steen vruchten waren de schadelijkste zwamziekten. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente van weinig beteekenis. De opbrengst aan honing was slecht. Maatschappijengenootschappen enz. ter bevordering van den landbouw. De af deeling Zutphen— Warnsveld van de Gelder sch Overijsselse he Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Vereeniging van melkveehouders. Secretaris de heer Joh. T er wel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 56