106 algemeen een flinke opbrengstzaad en stroo leden echter nogal door den natten oogsttijd. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 15.04. In den voorzomer was de stand zeer goed doch tengevolge van de vele regens legerden daarna de meeste perceelen, waardoor de kwaliteit van zaad en stroo minder werd. De verbouwde soorten waren: zege- en gouden- regenhaver. Booneti. De boonenoogst was in 1927 over het algemeen slechts matig. Het gewas leed veel door het koude en natte weer in Mei en Juni, alsmede door de vreterij der slakken. Erwten. De erwtenoogst was in 1927 belangrijk lager dan in 1926 tengevolge van het ongunstige weer in Mei en Juni. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 69.91 H.A. De opbrengst bedroeg 200 H.L. per H.A. De kwaliteit was over het algemeen goed, hoewel de aardappelziekte veel schade veroorzaakte. De prijzen der consumptie aardappelen waren hoog en varieerden tusschen f 5.50 en f 6.50 per H.L. 107 Mangelwortels. Dit jaar werden 19.27 H.A. met mangelwortels en veevoederbieten als hoofdgewas bebouwd. De jonge plantjes kwamen door het koude weer in Mei slecht op. Mangelwortels als 2e gewas worden niet verbouwd. Verbouwde soorten: Gele Eckendörfer, RoodeMam- mouth, Jaapjes peen, Barris van Sludstrup. Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 0.42 H A. Knolrapen worden hier weinig als hoofdgewas ver bouwd, meest als 2e gewas. De opbrengst zoowel van het hoofd- als van het 2e gewas was over het algemeen slecht als gevolg van het ongunstige weer en de knolvoetziekte. Wortels of paardepeen. De wortels worden hier hoofdzakelijk verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was lager dan in 1926. De verbouwde oppervlakte bedroeg 4 27 H.A. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden niet verbouwd. De opbrengst der stoppelknollen was slechts matig. De jonge planten ondervonden veel nadeel van de slakken, terwijl de najaarsvorst niet onbelangrijke schade aan het nog niet geoogste product veroorzaakte.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 55