66 Kaden en Loskraan. De kaden werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Een gedeelte der kademuren langs den IJssel werd opnieuw ingevoegd en een gedeelte kademuur langs de Zuiderhaven werd grondig hersteld. De loskraan aan de IJsselkade is buiten gebruik. Onderhoud der kribben. Het onderhoud der kribwerken onder beheer van den dienst gemeentewerken bepaalde zich tot het doen van eenige kleine herstellingen. Bruggen en Duikers. De bij de gemeente in onderhoud zijnde bruggen en duikers zijn de volgende: 1. de IJsselbrug; 2 de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade; 3. de Marschpoortbrug; 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze; 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat; 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat; 7. de brug over de binnengracht bij de Halvemaan straat 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek; 9. de Dieserbrug; 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen; 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 67 14. de brug of duiker in den Buitensingel; 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; 16. de hefbrug over de spoorhaven in den Marschweg; 17. de brug of duiker over de beek in den Weg naar Emmerik; 18. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen 19 de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen 20. de Oostveensche brug; 21. de brug in den weg naar Tonden; 22. de duiker in den landweg naar het Galilée; 23. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden; 24. de drie duikers in den Vierakkerweg; Van deze bruggen zijn geheel geverfd: de brug over de binnengracht tusschen den Boom pjeswal en de Polsbroek en de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg. Overigens werden de bruggen met de daarvoor beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen werden met de daarvoor beschik baar gestelde gelden onderhouden; zij bevonden zich in goeden staat. Ook dit jaar is een groot aantal boomen als slacht offer van de iepenziekte gevallen. Zooveel mogelijk werden de opengekomen vakken met nieuwe boomen ingeplant. Vermoedelijk ten gevolge van den vrij natten zomer was in den ziektetoestand van aangetaste jonge

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 35