62 4. de sluis op den Marsch in de Hel; 5. de twee sluizen in de Binnengracht; 6. de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch; 7. het sluisje in de Berkelwandeling en waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Prost, dienende tot spuiïng der gracht om het ziekenhuis; 8. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen Weg, van de gronden op het Qalilé, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen"; 9. de 16 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Coehoornsingel, den Deventer- weg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groen steeg, terrein Wensinck, (2 stuks) naar de spoor- sloot achter den Deventerweg, Zaagmolenweg, Emmeriksche weg, Buitensingel, Hagepoortplein en Vliegendijk en van den zinker door de Buiten gracht, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. 10. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerik- schen weg in gemeenschap met Henny c s 11. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkeloverwelving 12. de stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool 13. de afsluiting van twee duikers in de Onderlaatsche laak en één in de Vierakkersche laak in den Buitensingel en den Emmerikschen weg; 63 14. de schotbalken in den Emperduiker; 15. de stuw in de spoorgracht bij den Deventerweg 16. de duiker met afsluiter in den dam achter de Buitensocieteit bij den Walraadshof: 17. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug, dienende tot het onder water zetten van een gedeelte van de weide „de groote Koppelen" en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Polbeek. Met de daarvoor beschikbare gelden werden deze werken zoo goed mogelijk onderhouden. Ter uitvoering van Uw besluit van 17 Januari werd achter de Buitensocieteit tot keering van hoog buiten water een dam gelegd, waarin een duiker met afsluiter. Deze duiker ligt op terrein der Staatsspoorwegen en wordt door de spoorwegmaatschappij bediend. Ingevolge Uw besluit van 17 Januari werd in het Hagepoortplein een rioolafsluiter geplaatst. In de kosten daarvan werd door de belanghebbenden bijgedragen. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeilschaal aan de IJsselkade en zijn op den hierbijgaanden staat vermeld, waaruit blijkt dat ge durende 65 dagen het water beneden den middelbaren rivierstand (1911 1920) van 4.42 M. N A.P. bleef. De hoogste stand werd waargenomen op 14 April en bedroeg 6.83 M. N.A.P.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 33