52 f 4 444.68. Van het toegestane crediet van f 6.000 was dus voor de in 1927 uit te voeren werken nog een bedrag van f 1.555.14 beschikbaar. De rekening over dat jaar is nog niet ingekomen. Aan de firma N ij land werd weder voor één jaar opgedragen het opwinden, gelijkzetten en onderhouden van het uurwerk compleet met carillon van den Wijnhuistoren, het uurwerk van den Nieuwstadstoren en van den regulateur in de burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 450 per jaar. Aan de firma J. H. Addicks en Zn. werd voor één jaar opgedragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuis toren tegen eene vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. de bewaarschool aan den Paardenwal; 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. de handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand; 4. school A aan de van Tilstraat; 5. D aan de Waterstraat 6. E aan de Polsbroek; 7. in de Hoven; 8. B en G aan den Tadamasingel 9. H aan den Louisesingel 10. C en F aan de David-Evekinkstraat; 11. de gymnastiekschoo! aan het Broederenkerkplein 53 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat; 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat; 14. het gymnasium met de daarbij behoorende cla vigerswoning aan 's Gravenhof. De schoolgebouwen verkeeren in goeden staat en werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. De belangrijkste van de onderhoudswerken zijn de volgende: Het pleisterwerk van den gevel van de handels school aan de binnenplaats is gerepareerd en gesausd, het houtwerk geverfd. In school A is eenig schilderwerk verricht. Van de school in de Hoven is de speelplaats vergroot en al het buitenwerk geverfd, In een der lokalen van school C is de vloer vernieuwd. Van de h. b s. zijn twee lokalen gerestaureerd en zijn de vóór- en een zijgevel geverfd. In de clavigerswoning bij het gymnasium zijn de keukenmuren gerepareerd en de keuken en gang geverfd. Voor de verschillende scholen werden 208 banken geverfd met de daarbij behoorende meubelen. De voormalige school I in het gebouw aan de David-Evekinkstraat werd ingericht voor de nieuw gestichte school F.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 28