48 vernieuwd, terwijl over een lengte van 30 M. alleen het beslagwerk werd vernieuwd. In de weide achter de zeepfabriek op den Marsch werd 40 M. kribwerk aangelegd. Tegen „de Qroote Rijswaard" werd over 40 M. lengte nieuw beslagwerk gemaakt. Op Helbergen werd tegen de Heiberger beek en Havenkanaal het bestaande kribwerk hier en daar met puin versterkt. Het benoodigde kribhout werd verkregen van het op en langs de landerijen groeiende wilghout. De kribpalen worden meestal in de loods gemaakt bij onwerkbaar weer. Ook hiervoor dient als materiaal het op de landerijen groeiende zwaardere wilghout. Verwerkt werden 3000 kribbossen, 2500 krib palen en 2500 tuinlatten, terwijl voor bedekking ruim 400 M3. puin werd aangebracht. Deze puin werd grootendeels gekocht van de gasfabriek en van eenige aannemers; slechts een klein gedeelte werd van de stortplaatsen verkregen. Al deze puin bestond uit z g. afbraakpuin. Gewone puin is voor kribwerk over het algemeen te duur Het kribwerk tegen de Arme Weezenweide en Kerkhofje is thans grootendeels vernieuwd, doch tegen blok 51 van den Marsch moet nog heel wat vernieuwd worden en ook tegen de Uiterwaarden moet achter vele kribben nog kribwerk vernieuwd worden. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis; 49 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat no. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken, b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen. 3 het gebouw naast het gemeentehuis, waarin ge vestigd de afdeeling financiën der gemeente secretarie; 4. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militie zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeente-geneesheer en de woning van den tweede bode; 5. de boterhal met bijbehoorend waaggebouw en botermijn 6. de voormalige Vischmarkt; 7. de veemarkt aan de Havenstraat; 8. de waag onder den Wijnhuistoren 9. het Wijnhuis, waarin de Graafschapsche Oudheid kamer is gevestigd 10. het keuringsgebouw aan het Hagepoortplein 11. de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat; 12. het bureau van politie aan de Groenmarkt; 13. het politieposthuis in de Hoven; 14. het politieposthuis aan den Deventerweg 15. de zeven bergplaatsen voor brandbluschmiddelen 16. de stadstimmerwinkel en het magazijn op het Kerkhof; 17. de bergloods in den Weezenhof, thans als nood woning verhuurd aan het daklooze gezin De Man voor f 0.50 per week 18. de bergplaats aan den Vliegendijk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 26