46 door de vele regens. De kolken daarentegen eiscliten weinig zorg daar de IJsselstand over liet algemeen hoog was De hooilanden werden bemest met 500 K.O. 14% superfosfaat of Thomasslakkemeel per H.A.; de zandige stukken kregen daarenboven wat 40 kali- zout extra omdat deze gedeelten van nature wat minder kali bevatten. Verder ontvingen de meeste goede stukken per H.A. nog circa 100 K G. chili, zwavelzure ammoniak of Leunasalpeter; op de slechtere stukken is aanwending van de betrekkelijk dure stik- stofmest niet rendabel De verpachte weilanden werden volgens de pachl- voorwaarden van gemeentewege voor de helft bemest met superfosfaat of Thomasslakkemeel. Ook hier wordt 500 K G. per H A. uitgestrooid, terwijl ook de hoogere zandige stukken wat extra kalizout ont vangen; stikstofbemesting vindt op de weilanden van gemeentewege niet plaats. Slechts enkele pachters dienen deze toe. De pachters betalen per H.A. f 7 voor bemestings- kostende gemeente draagt de rest of ongeveer f 3.50 per H.A. bij. In totaal werd in het afgeloopen jaar op hooi en weilanden uitgezaaid 110.000 K.G. superfosfaat, 92.000 K.G. Thomasslakkemeel, 10.000 K.G 40 kalizout, 7550 K G. chilisalpeter, 1000 K.G. zwavelzure ammoniak en 1500 K.G. Leunasalpeter. 47 Verslag betreffende de verbetering van eenige lage stukken van de Beugelwaard en de Moesmate. Reeds in 1926 werd de Oostelijke laagte in de weide de Beugelwaard opgehoogd met grond van de oude schietbaan en van de omliggende hoogten. Het vergraven gedeelte werd in het voorjaar na bekalking en bemesting met haver, waaronder gras- en klaverzaad bezaaid. Deze bezaaiing kon vanwege den hoogen IJsselstand in de tweede helft van April en begin Mei. eerst laat plaats vinden. De haver was dan ook maar heel matig. De grassen en klavers sloegen goed aan, doch de klaverplantjes leden veel van de in 1927 enorm veel voorkomende slakken. In het begin van het jaar werd begonnen met het ophoogen van een onproductieve laagte in de Moes- mate. Deze werd opgehoogd met grond der aan gelegen hoogte. Het werk moest wegens hoogen waterstand een paar maal onderbroken worden en kwam eerst begin Mei gereed Ook hier kon de haver eerst laat gezaaid worden, doch toch nog belangrijk eerder dan in de Beugelwaard. De haver ontwikkelde zich best doch legerde door de vele regens gedeeltelijk. De grassen en klavers ontwikkelden zich goed, doch ook hier deed de vreterij der veidslak veel schade aan de jonge klaverplantjes. Onderhoud der krib- en beslagwerken langs den IJssel, de Berkel, de Helbergerbeek en de Hoofdgracht. In het afgeloopen jaar werd in de Arme Weezen- weide langs den IJssel ongeveer 110 M. kribwerk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 25