Bijlage V. 28 Papier. De handhaving van het papierbesluit gaf aanleiding tot het zenden van eenige monsters papier naar den Rijksvezeldienst te Delft en het houden van bespre kingen met enkele firma's in verband met ingekomen klachten. Bij onderzoek bleek, dat aan het voorschrift, dat een riem uit 500 vel en een boek uit 25 vel moet bestaan, niet altijd de hand wordt gehouden. Visch. In het laboratorium werden onderzocht 20 monsters visch. Aanmerking werd gemaakt op 2 partjjtjes gar nalen, omdat deze met te veel boorzuur waren ge conserveerd, terwijl afgekeurd werden 4 partijtjes makreel, elft, zeelt en haring in blik, omdat in de visch te veel van het metaal van de blikjes was overgegaan, n.l. van 620 -1720 mgr. tin per K.Q. visch. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een Scheve- ningsche haringverkoopster, die te Apeldoorn koel huisharing onder den naam „nieuwe hollandsche haring" verkocht. Ook in Borculo werd een dergelijk proces-verbaal opgemaakt, doch daar is de overtreedster aan een veroordeeling ontkomen, door het opgeven van een valschen naam. Door de keurmeesters werden op markten en in winkels afgekeurd 118 partijen, wegende 1469.7 K.G. Diversen. Nog werden onderzocht 30 monsters behangselpapier, die alle arseenvrij bleken te zijn. 4 monsters lepels en vorken, waarvan 1 lepel sterk Bijlage V. 29 loodhoudend werd bevonden; 5 van deze lepels konden uit den handel worden genomen. 2 monsters kinderspeelgoed, waarvan 1 fluitje van lood bleek gemaakt te zijn. 2 Scheerkwasten, welke met negatief resultaat op de aanwezigheid van miltvuurbacillen werden onderzocht. 2/monsters hoofd eau de cologne bleken geen schadelijke stoffen te bevatten Het aantal ter plaatse afgekeurde partijen bedroeg 17 en bestond uit artikelen van zeer uiteenloopenden aard. Onderzoekingen naar aanleiding van door particulieren ingediende klachten. Het aantal monsters naar aanleiding van klachten van het publiek onderzocht bedroeg 225. Deze waren van zeer uiteenloopenden aard en gaven den dienst meermalen zeer waardevolle gegevens. Van 180 ter onderzoek aangeboden eieren bleken 10 ondeug delijk te zijn. Onderzoekingen welke buiten verband staan met de uitvoering van de bepalingen der Warenwet. De kosten aan deze onderzoekingen verbonden, zijn verrekend volgens de verordening op de heffing var. vergoeding van door den keuringsdienst bewezen diensten, welke buiten verband staan met de uitvoering van de Warenwet. De onder dit hoofd vallende monsters bestonden uit: 163 onderzoekingen van gas voor de Gemeente Zutphen 16 monsters ochtend voer; 7 grondstoffen voor idem;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 246