Bijlage V. 26 wenschte toestanden bestonden. Door overleg met betrokken fabrikanten werd t.o.v. de hygiëne bij liet verpakken van dat snoepgoed een vrij bevredigende regeling getroffen. Bereide vleeschwaren. Van de 180 onderzochte monsters vleeschwaren voldeden er 40 niet aan de eischen vastgelegd in het Vleeschwarenbesluit, zoodat 36 schriftelijke waar schuwingen gegeven moesten worden en tweemaal proces verbaal werd opgemaakt. In de z.g. kookworst werd 22 maal te veel meel aangetroffen, terwijl ook in de Oeldersche worst een maal meel werd gevonden. Eenmaal werd in leverworst te veel water aan getoond. Wegens het gebruik van kleurstoffen moest 6 maal gewaarschuwd worden, terwijl ongeoorloofde conser veermiddelen 7 maal werden aangetroffen. Een partij leverpastei werd afgekeurd wegens bederf. Ter plaatse werden door de keurmeesters afgekeurd 3 partijen, wegende 10 K.O Vleeschextracten. 15 monsters, vallende onder het Vleeschextracten- besluit werden onderzocht. Slechts twee monsters voldeden niet aan de gestelde eischen. 19 fleschjes werden uit de consumptie verwijderdde keur meesters vernietigden ter plaatse 3006 bouillonblokjes, die in ondeugdelijken toestand verkeerden. Bijlage V. 27 Waschmiddelen. Onderzocht werden 217 monsters waschmiddelen, met onderstaand resultaat Soda 5 Sel de soude 29 17 596 pakjes Zachte zeep 4 Harde zeep „1" 13 1 Harde zeep 12 Zeeppoeder „1'' 29 Zeeppoeder 108 7 5 pakjes Waschpoeder 1 Bleekpoeder 13 Diverse monsters met onjuist etiket 3 Totaal 217 25 601 pakjes Vele der monsters sel de soude voldeden niet aan den eisch dat het sodagehalte minstens 95 moet bedragen, in aanmerking genomen het oorspronkelijk gewicht van het pakje. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het verpakken van sel de soude, die vocht aangetrokken had, doordat ze te lang be waard was op een niet volkomen droge plaats. Een fabriek leverde soda af met waterglas, zonder dit te declareeren. Daar schriftelijke waarschuwingen niet hielpen, werden de aangetroffen voorraden aan de fabriek teruggezonden, waarna het etiket in den zin van het bepaalde in het Waschmiddelenbesluit werd gewijzigd. De keurmeesters keurden ter plaatse 45 partijen af, bestaande uit 794 pakjes. Aantal Hiervan voldeden niet Aan het monsters aan het waschmiddelenbesluit gebruik onttrokken:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 245