Bijlage V. 24 Behalve de vele aanmerkingen op de zwarte peper, bleek ook de gemalen nootmuscaat niet altijd aan de gestelde eischen te voldoen, het schijnt, dat dit product veelal verkregen wordt door het vermalen van minder waardige noten. Naar aanleiding van bovenstaande resultaten werden eenige schriftelijke waarschuwingen verzonden. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 44 partijen wegende in totaal 85 K.G Spijsvetten en spijsoliën. Van de onder dit hoofd vallende artikelen werden de navolgende monsters onderzocht met de daar achter vermelde resultaten: 15 is 2 2 Boter 7 2 Margarine 59 7 3 63.25 K.G. Melange 30 2 Rundvet 14 2 11.- Bak en braadvet 3 Reuzel 3 1 Raapolie 37 3 1 Slaolie 7 Boterolie 7 2 Het watergehalte van de margarine en de melange was een enkele keer meer dan 16 terwijl ook het conserveermiddelgehalte in sommige gevallen te hoog was. Bijlage V. 25 De raapolie en de boterolie was een enkele maal gemengd met lijnolie of maisolie. De keurmeesters keurden ter plaatse af6 partijen, in totaal 15.3 K.G. Suikers en stropen. Van 62 monsters suiker werden 2 monsters poeder suiker afgekeurd, omdat ze meel bevatten, terwijl in 12 van de 78 monsters vanillesuiker minder dan 1 vaniliine aanwezig was. 1667 pakjes vanillesuiker werden daarom door verwijdering van de verpakking ongeschikt gemaakt voor den verkoop. 41 monsters stroop werden onderzocht. Hiervan bleken 6 monsters onder den naam „huishoudstroop" verkocht, slechts keukenstroop te zijn, omdat ze te weinig suiker bevatten2 monsters keukenstroop hadden ook een te laag suikergehalte. Wegens af wijkende smaak werd 60 K.G. huishoudstroop af gekeurd. Door de keurmeesters werden 60 partijen van onder dit hoofd vallende artikelen afgekeurd en vernietigd. Het gewicht daarvan bedroeg 124.89 K G. Snoepgoed. In een der steden van dit ambtsgebied geschiedt het verpakken van snoepgoed voor een deel nog door middel van z g. huisindustrie. In samenwerking met de arbeids-inspectie werd nagegaan, onder welke omstandigheden deze verpakking plaats vond, zulks met inachtneming van het bepaalde in het Algemeen besluit. Het bleek inderdaad, dat enkele minder ge C/3 Niet voldeden aan de O Ui gestelde eischen Aan de con c O wegens sumptie ont 05 03 G CJ -G "O O c a c trokken c ra Ui aj "O ra 3 Ui Ui "O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 244