Bijlage V. 18 Cacaopoeder met positieve schimmelproef, te hoogen zuurgraad van de cacaoboter en afwijkende reuk en smaak werd 46 maal aangetroffen, waardoor 351.25 K.G. aan het verkeer werden onttrokken. Dit geschiedde meestal door ze voor technische doeleinden te laten verwerken. In totaal werden 245 monsters cacaopoeder onder zocht. De aanduidingen op de chocolade artikelen lieten nog al wat te wenschen over. Zij ontbraken geheel of waren niet in overeenstemming met de eischen van het cacao- en chocoladebesluit. Een product in den handel gebracht als room- chocolade bleek zoo weinig melkvet te bevatten, dat het zelfs niet voldeed aan de eischen aan melkchoco lade gesteld den fabrikant werd verzocht den verkoop van dit artikel te staken, hetgeen ook direct geschiedde. In de winkels werden door de keurmeesters 84 partijen cacaopoeder en chocolade, wegende in totaal 114.85 K.O. wegens bederf afgekeurd. Eieren. Bij de controle van de eieren op de markten aan gevoerd, werden meerdere gevonden, die bij schouwing niet goed bleken te zijn. Tegen Dirkje Tempelman te Zwolle, die 2 maal achtereen op de markt te Zutphen zeer oude en bedorven eieren verkocht, werd proces verbaal opgemaakt. Zij werd veroordeeld tot f 100 boete of 1 maand hechtenis. Naar aanleiding van klachten over den verkoop van koelhuiseieren als versche eieren, werd een onder zoek ingesteld om na te gaan hoe de eigenschappen van Bijlage V. 19 eieren zich bij bewaring onder verschillende omstan digheden wijzigen. Eenige aanwijzigingen werden wel gevonden, zoodat dit onderzoek voortgezet zal worden. Versche en gedroogde vruchten, groenten en zaden. Van 4 partijen, welke onder dit hoofd vallen, wer den monsters onderzocht. 1 partij sinaasappelen bleek rot en beschimmeld te zijn en werd afgekeurd. 1 partij krenten was mijtig en zuur. Daarvan werd 2.2 K.G. afgekeurd en vernietigd. Een partij amandelen was door worm aangevreten en mocht worden gesorteerd. Verder werden door de keurmeesters op de markten en in andere verkoopplaatsen een groot aantal partijen fruit gekeurd. Daarbij werden 55 partijen, wegende in totaal 1378 K.G. afgekeurd en vernietigd. 1 maal werd proces-verbaal opgemaakt tegen een grossier in fruit te Apeldoorn, die aldaar op de markt een groote partij buikzieke peren had doen aanvoeren en door derden liet verkoopen. De partij werd vernietigd. Honig. De 19 onderzochte monsters honig voldeden alle aan de gestelde eischen, terwijl slechts van 1 monster de etiketteering onjuist was. Graan en graanproducten. Onderzocht werden de volgende tot deze groep behoorende waren, waarbij de daarachter vermelde resultaten werden verkregen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 241