Bijlage V. 16 verwezen naar hel onder liet hoofd melk hieromtrent medegedeelde. De keurmeesters keurden bij hunne bezoeken aan de bakkerijen af: 12.5 K O. strooimeel, 46 K G. rogge brood, 14.5 K.G. roggebloem, 157.5 K.G. tarwebloem, 3 K.G. cakepoeder, 0.4 K.G. koek, 2.2 K.G. koek- kruiden, 3.3. K.G. pindaschaafsel, 7 K.G. witbrood, 6 K G. zemelen. Naar aanleiding van het laboratoriumonderzoek werden afgekeurd en voor de consumptie ongeschikt gemaakt: 250 K.G. beschuitgelei, 2.15 K.G. kunst eieren in poedervorm, 20 K.G. roomboter, 6 K.G. roompoeder, 5 K.G. eigeel. Banketbakkers artikelen. Slechts op 4 van de 42 onderzochte monsters, die als boterletter of boterspeculaas aangeduid waren, behoefde aanmerking gemaakt te worden wegens het gebruik van geen of te weinig boter. Hier is dus wel een groote verbetering ingetreden. Wegens bederf werden door de keurmeesters ter plaatse afgekeurd49 partijen wegende 85.1 K.G. Alcoholhoudende dranken. Een 60-tal monsters sterke drank werd op de aan wezigheid van methyl-alcohol onderzocht. Slechts in een enkel geval konden hiervan sporen worden aan getoond. Het alcohol percentage van deze monsters sterke drank liep wel zeer sterk uiteen. Versnijden is dan ook een niet onvoordeelig werkje en blijkt zeer veel te geschieden. Bijlage V. 17 De onderzochte monsters bier voldeden aan de gestelde eischen. Consumptie ijs. Aan de verkoopers van consumptie-ijs werd voor den aanvang van het seizoen een circulaire gezonden, waarin nog eens met nadruk werd gewezen op de eischen aan dit artikel gesteld en waarin aanwijzigin- gen werden gegeven, die bij de bereiding ervan speciaal in acht genomen moeten worden. Van de 67 onderzochte monsters voldeden er 23 niet aan den eisch, dat het aantal bacteriën niet meer dan 100.000 per c.M.3 mag bedragen. Van 32 monsters was de coli-proef positief. De bereidplaatsen werden alle nagegaanenkele moesten een grondige reiniging ondergaan, terwijl bij vele bereiders op verbetering der inrichting werd aangedrongen. Zoo werd in een zeker dorp ontdekt, dat gelukkig slechts enkele keeren per jaar, in een zeer vuil, rommelig houten schuurtje op zeer onsma kelijke wijze deze z g lekkernij werd bereid. Ondanks bijzonder toezicht blijft consumptie ijs toch altijd een z.g. lekkernij, waarvoor de keuringsdienst niet gaarne eenige verantwoordelijkheid op zich zou willen nemen. Cacao en chocolade. Het afleveren van cacao met te laag vetgehalte bleek door enkele fabrieken nog regelmatig te ge schieden. 34 partijen, in totaal 213 K.G. werden deswege naar die fabrieken terug gezonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 240