Bijlage V. 14 Deze azijn bevatte in den regel zeer veel aaltjes of was sterk verontreinigd door kaam of vuil. Brood. In dit verslagjaar werden 2814 bezoeken aan brood bakkerijen gebracht en aldaar, in de winkels en op den openbaren weg 30834 brooden gewogen. Onder staand staatje geeft een overzicht van de in 't labora torium onderzochte monsters en de daarbij verkregen resultaten 1. Aantal monsters in het lab. onderzocht 492 76 117 84 2. Te weinig droge stof 100 19 15 3. Merk M.B. onvoldoende op het brood aangebracht 22 4. Als no. 3 en bovendien te weinig droge stof 4 5. Samenstelling niet overeen komstig de andere eischen van het broodbesluit 3 1 11 12 6 Ondeugdelijk wegens 5 en merk M.B. onvoldoende aangebracht 4 In totaal voldeden niet aan de eischen van het Broodbesluit 113 20 56 12 Aantal schriftelijke of monde linge waarschuwingen 97 17 79 9 Aantal proc. verbaal 6 2 6 In vergelijking met het vorige jaar is niet veel verbetering ingetreden. Er moest zelfs nog 21 maal Bijlage V. 15 proces-verbaal worden opgemaakt, wegens overtreding van de voorschriften van het Broodbesluit, terwijl 219 waarschuwingen (schriftelijke en mondelinge) werden gegeven. Van de 21 processen-verbaal, hadden er 10 betrek king op het verkoopen van brood met een te laag gehalte aan droge stof. 2 processen-verbaal werden opgemaakt wegens het verkoopen van melkbrood, hetwelk met te weinig melk was bereid en 2 wegens het verkoopen van ongestempeld melkbrood. Het onafgedekt vervoeren van brood, d.w.z. zoo danig, dat het niet op deugdelijke wijze beveiligd is tegen verontreiniging door stof, vuil en insecten, heeft nog al veel plaats. Telkens weer moest hiertegen gewaarschuwd worden. Drie broodbezorgers werden na herhaalde waarschuwing geverbaliseerd. De hygiëne in de bakkerijen Iaat soms ook veel te wenschen over. Ondanks herhaalde waarschuwingen hebben een tweetal bakkers niet voldaan aan het verzoek meer zindelijkheid in hun bakkerij te betrachten. Tegen een dezer bakkers moest zelfs 2 maal proces verbaal worden opgemaakt, voor eenige verbetering intrad. Deze laatste overtredingen van het Brood- besluit werden, zooals tegenwoordig algemeen het geval is, door het Openbaar Ministerie met de over treders geschikt, echter voor geringe bedragen. Wegens stalling van dieren in de bakkerij moest ook éénmaal tot strafvervolging worden overgegaan. Het toezicht op het bedrijfswater van de bakkerijen vond nog regelmatig plaats. Er werden 9 monsters water onderzocht, waarbij bleek, dat 7 monsters als bedrijfswater voor de bakkerij ongeschikt waren. Aangaande de gewenschte verbetering, kan worden Wit- Bruin- Melk- Rogge brood brood brood brood

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 239