Bijlage V. 2 Algeineene beschouwingen. In dit verslagjaar verschenen de volgende Kon. besluiten No. 21 Wijziging van het azijnbesluit, Stbl. no. 145. No. 22 Kaasbesluit, Staatsbl. no. 396. Verandering in de wijze, waarop het toezicht op den verkoop van waren werd uitgeoefend, vond niet plaats. In 't algemeen kan geconstateerd worden, dat de fabrikanten en handelaren zich goed houden aan de eischen gesteld aan de door hen in den handel gebrachte waren. Voor enkele artikelen was zelfs een groote verbetering te constateerenvoor andere bleef de toestand gelijkalleen bij het artikel peper werden dit jaar grootere afwijkingen gevonden dan andere jaren. Bijzondere aandacht werd besteed aan de hand having van het Melkbesluit. Voor de hierbij verkregen resultaten en te maken opmerkingen, wordt verwezen naar hetgeen onder het hoofd melk wordt medegedeeld. Evenals het vorige jaar bleek de naleving van art 2 van het Algemeen besluit, luidende „De bewaring, verpakking, bereiding, behandeling en het vervoeren van eet- en drinkwaren mag uit sluitend geschieden op zindelijke wijze en zoodanig, dat verontreiniging voldoende wordt voorkomen", nog al veel te wenschen over te laten. De uitstalling van eet- en drinkwaren aan den open baren weg was in 't algemeen wel zoodanig, dat van verbetering gesproken kon worden, zoodat ver ontreiniging van eetwaren en snoepgoed door stof en straatvuil minder geconstateerd wordt. Ook gingen enkele winkeliers, v.n. banketbakkers, Bijlage V. 3 over tot het aanschaffen van stofdichte winkel etalages en vitrines, terwijl met behulp van glas dc taartjes, etc. tegen verontreiniging werden beschermd. In andere winkels laat de bestaande toestand echter nog te wenschen over, zoodat, als blijkt, dat aan de waarschuwingen geen gehoor wordt gegeven, tot strengere maatregelen zal moeten worden overgegaan. Evenals in 't vorige jaarverslag, moet ook thans er op gewezen worden, dat, nu de mogelijkheid van vervalsching minder is geworden, de knoeierijen met het gewicht en den inhoud van verpakte artikelen grooter afmetingen aannemen, waardoor het publiek steeds meer bedrogen wordt en de oneerlijke con currentie sterk in de hand wordt gewerkt. De Waren wet bevat echter geen bepalingen om tegen dit euvel op te treden. Verrichte onderzoekingen en keuringen. Van de verrichte onderzoekingen en keuringen wordt in de tabellen een overzicht gegeven. Tabel 1 geeft voor elke gemeente afzonderlijk een overzicht van het aantal bezoeken en inspecties en van het aantal, hetzij bij de keuring ter plaatse, hetzij na onderzoek op het laboratorium, afgekeurde partijen. Tabel 2 geeft een overzicht van de resultaten, ver kregen bij de controle op de voor de consumptie bestemde melk en melkproducten, van het aantal gegeven waarschuwingen, zoowel schriftelijk als mon deling, en van het aantal opgemaakte processen- verbaal, eveneens gemeentesgewijze gerangschikt. Tabel 3 geeft een overzicht van het aantal opge maakte processen-verbaal en van de gevelde vonnissen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 233