Bijlage U 6 HOOFDSTUK IV. Districtsarbeidsbeurs. Door de Districtsbeurs werden in 1927 geen ver klaringen afgegeven voor liet verkrijgen van Buiten- landsche werkkrachten. In de Gemeente Winterswijk werd in de bouwvakken (behalve de schilders) het werk gestaakt van 25 April tot 25 Juli 1927. De bemiddeling in de verschillende Gemeenten van het District heeft ook dit jaar weinig resultaat opgeleverd en de behoefte aan en de belangstelling in de Arbeidsbemiddeling was gering. Voor de Gemeente Aalten zouden de bemiddelings- cijfers behoorlijk genoemd kunnen worden indien het niet uitsluitend werklieden waren die in de werkverschaffing zijn geplaatst. Herhaaldelijk zijn de Correspondenten door den Directeur van het District bezocht en ook heeft een ambtenaar van den Rijksdienst de meeste correspon denten bezocht, met de bedoeling wat meer belang stelling te wekken voor de Arbeidsbemiddeling; evenwel is van eenig resultaat weinig te merken. Vergadering met Correspondenten is niet gehouden en omtrent de slechte bemiddelingscijfers gelden nog steeds de opmerkingen in vorige verslagen gemaakt. Uit de Gemeenten Hengelo (G.), Steenderen, Ruurlo en Zelhem is geen enkele opgaaf ingekomen. In verscheiden Gemeenten wordt een gering en in 6 Gemeenten in het geheel geen salaris betaald aan de Correspondenten. Natuurlijk is dit niet bevorderlijk aan hun activiteit maar ook in die Gemeenten waar Bijlage U. 7 behoorlijk gesalarieerd wordt is het resultaat niet veel beter. In de Correspondenten van het District kwam in het dienstjaar geen verandering. HOOFDSTUK V. Inlichtingendienst. Het aantal verstrekte inlichtingen omtrent loon, steun, plaatsing in het Buitenland enz. was zeer beduidend; ook aan belastingambtenaren en Gemeente besturen zijn dikwijls inlichtingen verstrekt. Het bekomen van inlichtingen omtrent ontslagen werk lieden, leverde in de meeste gevallen geen moeilijk heden op. De Voorzitter, G. M. v. VOORTHUIJSEN De Secretaris, H. A. EZERMAN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 227