Bijlage U. 4 Uit de beduidende stijging van het aantal aanvragen en voldane aanvragen blijkt dat steeds meer gebruik gemaakt wordt van de Arbeidsbeurs door werkgevers Voor een deel moet dit ook worden toegeschreven aan het stilstaan der gesubsidieerde werkverschaffing; zooals toch in vorige verslagen is omschreven werden dikwijls werklieden uit de Werkverschaffing betrokken, met voorbijgang van de Arbeidsbeurs. In de niet gesubsidieerde werkverschaffing, waar klinkerpuin wordt geklopt, en die geheel door het Burgerlijk Armbestuur wordt geregeld, werkten aan het eind van het jaar p.m. 25 personen. Van de verschillende üemeentediensten kwamen in 118 aanvragen, welke alle werden voldaan. Verschillende werklieden werden meer dan eenmaal ingeschreven, terwijl ook werkgevers meer dan een maal aanvragen indienden; het aantal werknemers dat van de Beurs gebruik maakte bedroeg 625 en het aantal werkgevers 113. Voor het binnenkomen van Buitenlandsche werk lieden zijn in het dienstjaar geen verklaringen afge geven, terwijl door bemiddeling der Beurs geen arbeiders in het Buitenland zijn geplaatst. Voor vrouwen, in huiselijke diensten, is slechts bij uitzondering bemiddeld; vandaar de geringe be- middelingscijfers voor vrouwen. Het ernstig ter hand nemen van deze bemiddeling zal bezwaarlijk gaan, zoolang geen betere wachtlokalen ter beschikking zijn. Verder geven de bijgevoegde staten een gedetailleerd overzicht van de bemiddeling in alle onderdeden. De verstandhouding tot de verschillende orga nisaties van werklieden en werkgevers was goed te Bijlage U. 5 noemen en door de kasbesturen is meermalen de noodige medewerking verleend voor het oplossen van geschillen. Geschillen omtrent uitkeering uit de Werklozen kassen kwamen meermalen voor maar werden meestal in overleg geregeld. Slechts vier malen is officieel bezwaar gemaakt tegen uitkeeringeneenmaal omdat het betrokken lid zelf zaken dreef, eenmaal omdat het betrokken lid achterstallig was met zijn contributie, eenmaal omdat de kennisgeving der uitkeering te Iaat was ingekomen en eenmaal omdat de kennisgeving in het geheel niet was ingekomen. De bepalingen omtrent het aanvaarden van passend werk gaven geen aanleiding tot beduidende moeilijk heden. Het aantal gesubsidieerde werkloozenkassen in deze Gemeente bedroeg 34 met samen 791 leden in het vierde kwartaal; aan het eind van het vorig jaar was dit aantal 719. Door de leden van deze kassen is in het dienstjaar aan bijdragen betaald de som van f 7742, terwijl voor werkloosheidsuitkeering is betaald de som van f 10678. Door het Burgerlijk Armbestuur is in dit jaar voor reisgeld aan werkloozen verstrekt een bedrag van f 332, terwijl voor steun aan uitgetrokken en niet georganiseerde, werklooze werklieden is uitbetaald de som van f 19669. Voor loonen aan de niet gesubsidieerde werkver schaffing is uitbetaald de som van f 10493.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 226