Bijlage U. 2 vergadering gehouden. In de eerste vergadering werd het verslag en de begrooting vastgesteld en de loopende zaken der Beurs besproken. In de tweede vergadering is tot waarnemend voorzitter benoemd de heer E. F. J. van Bruggen, terwijl besproken zijn verschillende middelen om meer reclame te maken, maatregelen omtrent het niet op tijd doen inschrijven en het laten verloopen van de inschrijvingen, alsook het plaatsen van werkloozen aan de Baaksche Beek. De vergadering van de Vereeniging van Neder- landsche Arbeidsbeurzen, op 7 en 8 Juli te Deventer gehouden, werd bijgewoond door het Commissielid den heer Van Bruggen en door den Directeur, terwijl de vergaderingen van Directeuren in Mei en December te Utrecht gehouden, werden bijgewoond door den Directeur. De verslagen van deze vergaderingen komen voor in het Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloos- heidsraad. De Arbeidsbeurs bleef aangesloten als lid van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen. HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De Arbeidsbeurs bleef gevestigd in het perceel Kolenstraat No. 18 waarvan de gebreken in vorige verslagen zijn vermeld. In de uren van openstelling kwam geen verandering en voortgegaan werd met de openstelling tusschen Bijlage U. 3 2 en 3 uur des namiddags voor het teekenen der aanmeldingslijsten en het helpen van vreemdelingen. Het personeel bleef bestaan uit den Directeur en een klerk in lossen dienst. De Arbeidsbeurs bleef belast met de werkzaamheden der Werkloosheidsverzekering, terwijl het Burgerlijk Armbestuur bleef belast met de aanwijzing der werk loozen voor de niet gesubsidieerde werkverschaffing gesubsidieerde werkverschaffing was er in het dienst jaar niet. De aanmeldingslijsten werden op de Arbeidsbeurs geteekend door de leden van den Alg. Ned. Bond van Textielarbeiders, de Eendracht, van den Centralen Bond van Transportarbeiders en door de niet geor ganiseerde werkloozen, die steun ontvangen van het Burgerlijk Armbestuur. HOOFDSTUK III. Verrichtingen van de Arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in: 1622 aanbiedingen, waarvan 472 personen werden geplaatst, 513 aanvragen, waarvan 453 werden voldaan. Het vorig jaar waren deze cijfers resp. 1221, 316, 388 en 300. Alzoo een stijging van 401 aanbiedingen, 156 plaatsingen, 125 aanvragen en 153 voldane aanvragen. Uit de beduidende stijging van het aantal aanbiedin gen blijkt dat de werkloosheid veel grooter is geworden en het zal helaas noodig zijn om weder met gesub sidieerde werkverschaffing te beginnen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 225