Bijlage S. 4 nabijheid der bedoelde vormen een bus benzine. Deze is eveneens ontvlamd, gelukkig niet ontploft. We hebben de firma op het buitengewoon groote gevaar van een en ander gewezen. Den 26sten September d.a.v. ontstond brand in een haver- en roggeberg aan den Deventerweg. De omringende mijten konden gespaard blijven. Er werd gewerkt met 2 stralen op de waterleiding, waarvan de druk door de motorspuit werd opgevoerd. Op 30 September 1927 werd de brandweer gealar meerd door de gemeente Gorssel voor een uitslaanden brand in een schuur van den landbouwer H. j. Koskamp te Eefde. Oorzaakhet omvallen van een veevoeder-kook pottoestel. De schuur met een aangrenzende hooiberg werden een prooi der vlammen, terwijl het woonhuis met een 2de hooimijt behouden konden blijven Den óden Dec. 1927 ontstond weer brand aan een haverberg aan den Deventerweg. Evenals op 26 Sept. te voren moest voor behoud der omliggende mijten veel water gegeven worden. Bij branden van eenigen omvang werd gewoonlijk uitgerukt met het groote materieel, t.w. automobiel spuit, mechanische ladder, tractor, enz. Het blusschen der schoorsteenbranden geschiedde steeds met klein materieel, hetwelk vervoerd wordt öf met den tractor öf met het daarvoor bestemde rijwiel. Voor groote branden bleef de gemeente ook dit jaar weer gespaard, ook al omdat bij het begin van brand in den kortst mogelijken tijd hulp aanwezig was. Vast Personeel. Aan den brandwacht J. H. Coenders werd door Bijlage S. 5 Burgemeester en Wethouders op diens verzoek met ingang van 1 Maart 1927 eervol ontslag verleend. Op voorstel van den Brandraad werd in deze vacature niet voorzien, zoodat einde 1927 het getal brand- wachts in vasten dienst slechts 3 telde, t w. Benoemd door B. en W. Namen. Beroep. Bij besluit van Met ingang van G. J. Arentsen smid 1921 10 Maart 1921 14 Maart J. v. Huffelen smid 10 Maart 21 D J. Muller schilder 2S Februari Zij lossen elkaar aan den Hoofdpost om de beurt af. Gedurende den tijd, dat zij aldaar wacht houden, verrichten zij naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer ook werk voor de andere takken van gemeentedienst. Hunne functie is gerangschikt in de 4de loonklasse van het werkliedenreglement. Opperbrandmeesters en Brandmeesters. In het korps opperbrandmeesters en brandmeesters kwam geen verandering. Sedert 20 Dec. 1923 zijn de Commandant, Onder- Commandant, de opperbrandmeesters, de brandmees ters en manschappen-vrijwilligers bij de Maatschappij „Fatum" te Den Haag verzekerd tegen ongevallen elk voor f 20.000 ingeval van overlijden, 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 218