Bijlage N 10 De hoofdwegen in de Hoven werden met sproeiteer behandeld, met zeer goede resultaten. Ook op den Deventerweg, Verlengde Nieuwstad en Stationsplein met omgeving werd sproeiteer aangewend. Zoo mogelijk zal in het komende jaar binnen de bebouwde kom ook een proef met een oplossing van chloor- calcium worden genomen; dit procédé is niet zoo hinderlijk voor de passage, wanneer het op de straat is aangebracht, als sproeiteer. In het verslagjaar werd gedurende 312 uren ge sproeid, met een totaal waterverbruik van 1462 M3. Graswieden. Het dooden van gras en onkruid op straten en pleinen geschiedt met een 5 creoline oplossing, waarmede goede resultaten werden bereikt. Sneeuwruimen. In het verslagjaar was de sneeuwval niet van dien aard, dat hiervoor los personeel moest worden aan genomen. Ook het opruimen van sneeuw door eigen personeel vorderde geen extra uitgaven. Putscheppen. Het putscheppen vond dit jaar vrij geregeld plaats, door sneeuwval en strengen vorst moesten deze werkzaamheden echter gestaakt worden van 14 tot en met 23 December van het verslagjaar. Aan den putschepdienst werd door de werklieden 3337 uur en door de paarden 3161 uur gewerkt. Bijlage N. 11 De baten voortvloeiende uit het putscheppen voor particulieren hebben bedragen f 556.25. Aangevoerd werden 1810 M3. putmodder. Ophalen van slachtafval. Het ophalen van slachtafval geschiedt in afsluitbare gegalvaniseerde ijzeren vaten. In het verslagjaar werd bij 36 verschillende slagers en het vleeschkeurings- gebouw het slachtafval opgehaald en werden ter gelijker tijd weer schoone afvaltonnen geplaatst. Deze dienst vorderde 1906 uren voor de werklieden en 1008 uren voor de paarden Openbare urinoirs en privaten. De 14 in deze gemeente aanwezige openbare urinoirs en de 2 privaten werden in het verslagjaar dagelijks ook op Zon- en feestdagen, naar behooren schoon- gehouden. Het terrein van het woonwagenkamp met de zich daarop bevindende privaten wordt dagelijks schoon- gehouden. Bij iederen woonwagen wordt een ijzeren ton geplaatst, waarin de bewoners hun afval kunnen deponeeren. Verder is iedere wagenbewoner verplicht, de door hem ingenomen standplaats rein te houden. Dienst op de mestplaats. In dezen dienst kwam geene verandering. Het over tollige stadsvuil wordt gestort in een gracht achter de voormalige maréchausséekazerne aan den Buiten singel, of in een gedeelte van den Walraadshof aan den Coehoornsingel.^

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 193