32 In September kwam een klacht in over een bouw vallige schoorsteen van perceel Spittaalstraat 58. Bij een ingesteld onderzoek bleek de schoorsteen bouw vallig te zijn, alzoo gevaarlijk voor belendingen Na aanschrijving is de schoorsteen hersteld. In October kwam een klacht in over een vuil- waterafvoer van perceel Barlheze 55. Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na aan schrijving is een ondergrondsche afvoer op het ge meenteriool gemaakt. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, voor rekening van derden gemaakt f2255.60, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geind een bedrag van f 585.88. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen niet bestemd voor publieken dienst. Daartoe behooren: le. de kelder onder het Wijnhuis voor f 164.50 per jaar aan de N.V. Likeurstokerij en Wijnhandel v.h. Vetter Co. verhuurd; 2e. het perceel Oude Wand 20, bestaande uit: a. het benedenhuis met tuin verhuurd aan F. Hartsuiker met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 370 per jaar; b. het bovenhuis met tuin verhuurd aan G. N. Hagenaar met recht van continuatie van jaar tot jaar voor f 311 per jaar; 3e. het gebouw ingericht voor woning en koffiehuis, met beide stallen op de Veemarkt verhuurd tot 33 31 December 1928 voor f 1490 per jaar aan G. J Klaassen; 4e. de woning, stallen en schuur op het erve „den Brink" aan den straatweg naar Apeldoorn tot 22 Februari 1929 aan G. te Winkel verpacht; 5e. de voormalige Latijnsche school, bestaande uit: a den kelder tot 1 Mei 1930 verhuurd aan P. J. Bervoets voor f 150 per jaar; b. de landbouwwinterschool met conciërgewoning kosteloos aan het Rijk in gebruik gegeven c. het bureau en laboratorium van den Rijks- Zuivelconsulent verhuurd aan het Rijk voor f 200 per jaar; d. de openbare leeszaal en bibliotheek kosteloos afgestaan aan de commissie voor de openbare Leeszaal en aan de Volksbibliotheek tot Nut van het Algemeen; e. de zolder kosteloos in gebruik gegeven aan de vereeniging tot beheer van een Muziek corps voor het houden van repetities; 6e. het gebouw op den hoek der Waterstraat en Verlengde Kuiperstraat met conciërgewoning, waarin de verschillende Rijksbelastingkantoren zijn ondergebracht tot 31 Augustus 1928 aan het Rijk verhuurd voor f 2550 per jaar; 7e. het gebouw in den Geweldigersboek des winters kosteloos in gebruik bij de commissie voor kinder voeding; 8e de overdekte Iongeerplaats op de Veemarkt in gebruik gegeven aan de Provinciale Regelings commissie voor de Paardenfokkerij in Gelderland, tegen een vergoeding van f 50 voor elke keuring; tevens tot wederopzegging in gebruik, gedurende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 18