30 Omtrent het bouw- en woningtoezicht kan het volgende worden vermeld. Gedurende het afgeloopen jaar werden 170 aan vragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 169 vergunningen werden verleend waaronder aanvragen, vergunningen 31 30 voor geheel nieuwbouw; 73 73 voor het veranderen, uit breiden of vernieuwen van gebouwen 3 3 voor herbouw; 10 10 voor aansluiting op het gemeenteriool voor afvoer menagewater; 13 13 voor aansluiting op het gemeenteriool met over- stortleiding van beerputten 22 22 voor het aanbrengen van zonneschermen, uithang borden en lichtbakken 18 18 voor het bouwen van schuren e.d. Eén bouwvergunning is geweigerd n.I. voor het oprichten van een houten woning aan de Bernerstraat. 13 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven. Voltooid zijn 37 woningen terwijl aan het einde van het jaar nog 41 woningen in aanbouw waren. Door verbouwing zijn' 5 woningen ontstaan en 5 vervallen. 5 woningen zijn onbewoonbaar verklaard, 2 hiervan zijn tot één woning gemaakt. Er werden 30 hinderwetaanvragen behandeld en 31 evenveel hinderwetvergnnningen verleend. Het aantal behandelde drankwetaanvragen bedroeg 12. Enkele bewoners van de Beukerstraat brachten in April een klacht in dat zij last hadden van roet uit een bakkersschoorsteen. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Door bemiddeling van het bouw en woningtoezicht zijn door den betrokken bakker maatregelen genomen waardoor het vallen van roet belangrijk minder is geworden, zoodat de klagers te vreden zijn gesteld. In Mei kwam een klacht in over stank veroorzaakt door een privaatinrichting van perceel Houtmarkt 63. Bij onderzoek bleek, dat clandestien een privaatin richting zonder ventilatie was gemaakt, waardoor de bovenbewoner last van stank had. Na aanschrijving is de privaatinrichting van een ventilatie voorzien. Een bewoner van de Havenstraat bracht in Juni een klacht in over het niet kunnen loozen van regen- en spoelwater, tengevolge van een verstopte rioleering van een belendend perceel. Na aanschrijving van den eige naar van het betrokken perceel, is de rioleering schoon gemaakt, waarmedeaan de klacht wastegemoetgekomen. Een bewoner van de Barlheze bracht in Juni een klacht in over het ontbreken van een dakgoot aan een belendend perceel, waardoor hij last had van water van dat dak op een open plaats. Bij een inge steld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na aanschrijving is een dakgoot aangebracht In Augustus kwam een klacht in over lekkage van een dakgoot van perceel Raadhuissteeg 11. Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond. Na herhaalde aanschrijving heeft de beheerder van het perceel de goot laten herstellen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 17