Bijlage M. 4 Hoewel uit de laatste cijfers wel mag worden afgeleid, dat het gebruik voor huishoudelijke doeleinden aanmerkelijk is toegenomen, kan door de hierboven al meermalen aangehaalde wisseling van tarief geen juist beeld worden gevormd van het verbruik. Een meer betrouwbaar overzicht wordt verkregen door het verbruik voor „Licht" en „Vastrecht" samen te voegen. Het verbruik voor deze beide categoriën bedroeg dit jaar 553.999 K.W.U. tegen 470.255 over het vorige jaar, zoodat de toeneming bedraagt 83 744 K.W.U. of 17.8 Het aantal afgegeven K.W.U. voor „Kracht bleef vrijwel gelijk aan dat over 1926 en bedroeg 89.210 tegen 88.818 over het vorige jaar. Deze geringe toe neming 392 K.W.U., is mede gevolg van het overgaan van één verbruiker naar de categorie „Licht en Kracht", waardoor ongeveer 7000 K.W.U. overgingen. Belangrijk moet worden genoemd de toeneming voor „Licht en Kracht" waaronder verstaan worden de grootverbruikers en verbruikers volgens dubbel- tarief. Dit verbruik steeg n.l. met 294.212 K.W.U. en bereikte 1.213.242 K.W.U., tegen 919030 K.W.U. over 1926. Een vermeerdering dus van 32 Wij meenen hierin te mogen zien een gunstig teeken voor de industrie ter plaatse, waaraan wel niet vreemd zal zijn de gunstige en in 1927 nog verlaagde tarieven. Het aantal abonnementsverbruikers liep ook dit jaar weder terug en daarmede ook het verbruik. Een gedeelte ging over op het Vastrechttarief, terwijl anderen de installatie in eigendom overnamen en daarmede overgingen naar de categorie „Licht". In 1926 werden afgegeven 68.663 en in 1927 60.356 K.W.U. Het aantal aangeslotenen vermeerderde met 171, Bijlage M. 5 waarvan 156 alleen voor licht en 16 voor licht en kracht, terwijl het aantal verbruikers dat alleen kracht stroom betrok met één verminderde. Het aantal abonne- ments- of gemeentelijke installaties verminderde met 22. Het aantal motoren nam toe met 25 stuks en een capaciteit van 99.7 P.K. Blijkens het overzicht van den verwerkten kabel, onderging het kabelnet belangrijke uitbreiding. In de eerste plaats moet genoemd worden de electrificatie van de Hoven, waar op 31 December reeds 67 ver bruikers waren aangesloten en waarvoor in totaal ruim 3000 meter kabel werden gelegd. Het leggen van waterkabel behoefde niet tot uitvoering te komen, omdat op een aanbod van de P G.E.M. werd ingegaan n.l. om een van haar reeds liggende waterkabels in gebruik te nemen voor de Hoven. Van de reeds door het G.E.B. gèbouwde hoogspanningsruimte werd door de P.G E.M. gebruik gemaakt om enkele van haar kabels onder te brengen. Het aantal aansluitingen overtrof reeds het voor de uitvoering gestelde minimum, terwijl het zich laat aanzien dat binnenkort meerdere aanvragen zullen volgen. Reeds thans kan wel worden aangenomen dat de rentabiliteit van dat gedeelte kabelnet verzekerd is. Op den Martinetsingel bij het 's Gravenhof werd een schakelkast geplaatst, waardoor een knooppunt werd verkregen tusschen de kabels Martinetsingel en 's-Gravenhof, terwijl een verbinding van den kabel Waterstraat nog op uitvoering wacht. Verder werd van hetzelfde punt uit een kabel gelegd naar het R.K. Ziekenhuis. Ook op den Deventerweg en de Heeckerenlaan werden kabels gelegd voor aansluiting van nieuw-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 178