1 Bijlage L. 16 echter dit jaar nog niet hersteld werd. Het gas kon steeds voldoende gezuiverd worden. VI. Koleniosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Een nieuwe grijper werd aangeschaft. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. Evenals vorige jaren bleef de firma Doorgeest te Amsterdam met het schoonmaken belast. De afgassenketel kwam gereed, doch kon zonder bijstoken geen voldoende stoom produceeren. Aangeschaft werd een ketelvoedingwater-reiniger toestel van de firma Heringa Wüthrich te Haarlem, dat goed voldoet VIII. Electrische inrichting. Deze verkeert in goeden staat. IX. Sulfaatfabriek. Verlies van ammoniakwater kan niet worden aan- toond. Het nieuwe toestel voldoet goed Door het in gebruik nemen der verticale ovens werden de afgassen niet meer in de ovens doch in de buitenlucht afgevoerd. De resultaten zijn dit jaar ongunstig, omreden het ammoniakwater een te hooge temperatuur kreeg door Bijlage L. 17 het sproeien in de afvoerleidingen der kamers, ten gevolge waarvan veel ammoniak verloren ging. Het volgend jaar zal daarom een koeler voor het ammoniakwater worden aangeschaft. X. Waterleiding. Voor zuivering van het rivierwater werd een filter- bak gemaakt, die echter op 31 December nog niet gereed was. Verder kwam er geen verandering. XI. Buisleiding. Ten behoeve van nieuw gebouwde woningen werd in Warnsveld in den Binneweg naar het Graffel de leiding verlengd met 40 M 4". buis. In den Buitensingel werd 91.5 M 2" vervangen door 4". De leiding naar en in Eefde kwam gereed en werden daarvoor gelegd 2283 M. 6" en 2570.50 M 4". In de Heeckerenlaan en de Bernerstraat werd ge legd 270 M. 4". In de Hoven in den \X'eg naar Voorst 446.75 M 4". In Warnsveld 1262.55 M. 4". In verband met het vernieuwen van het straatdek in enkele straten, werden de hoofdleiding en de aan sluitingen daar ter plaatse nagezien en zoonoodig vernieuwd. Aan verschillende aansluitingen werden nog lekkages waargenomen en deze aansluitingen vernieuwd. XII. Gasmeters. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de in gebruik zijnde meters:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 148