Bijlage L. 14 Zes door een ongeval getroffen werklieden stortten de door hen ontvangen uitkeeringen van de Rijks verzekeringsbank, ten bedrage van f 315.421/-;, bij den Boekhouder van het bedrijf. Bovendien werd vier maal aangifte gedaan voor het krijgen van iets in een oog, terwijl de getroffen persoon bleef doorwerken. Verzekeringen, Hierin kwam geen verandering en zijn de gebouwen met de daarin geplaatste machines, benevens de gashouders, de inventaris enz. tot 31 December 1930 tegen brandschade enz. verzekerd op beurspolis door iusschenkomst van de firma Bekouw Mijnssen te Amsterdam voor een bedrag van f 1.618.550.— Toestand der fabriek. I. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De kap van de kolenloods werd nog niet overgestreken. De loopbaan in zuiverhuis en regenaratieloods blijft goed voldoen. Door het personeel werd 247 keer gebruik gemaakt van de badinrichting, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels werkten er 10 keer gebruik van maakten. la. Terrein. Het terrein werd zoo goed mogelijk onderhouden. In den toestand van het toegangskanaal kwam geen verandering. Bijlage L. 15 II. Gashouders. De gashouders Nos. I en II werden geheel geverfd met Saltaverf. Gashouder No. III bleef buiten gebruik. Waterverversching vond niet plaats. Naphtaline- verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens. De in December 1926 ingebruik genomen verticale ovens voldoen uitstekend. Naar behoefte werd de vergassingstijd gesteld op 12, 14 of 15 uur, terwijl dan gedurende 2 uur of korter stoom werd toege voegd. Met 2 ovens, bevattende 6 kamers, kon in de productie worden voorzien. Op 31 December waren voor de gasproductie be schikbaar 4 verticale kamerovens met 12 kamers en 3 coze-ovens met 27 retorten. De loopkat, waarmede de cokes boven in den cokesbunker gebracht wordt, gaf nogal eenige malen reden tot klagen. Er deden zich verschillende storingen voor, die steeds zoo spoedig mogelijk werden verholpen. IV. Cokesgasinrichting. Deze werd niet meer gebruikt. V. Condensatie en zuivering. Voor zooverre dubbele toestellen aanwezig zijn, werden deze afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat, uitgezonderd een der condensors, welke

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 147