22 Volkshuisvesting. In Uwe vergadering van 17 Januari werd besloten tot onbewoonbaar verklaring van een vijftal door de gezondheidscommissie aangewezen woningen aan de Lievenheersteeg en de Polsbroek. In Uwe vergadering van 17 Januari werd de nieuwe verordening op het bouwen en de bewoning in de gemeente Zutphen vastgesteld. Op verzoek van Ge deputeerde Staten werd op 13 Juni in een viertal artikelen nog een wijziging aangebracht. Op 7 Maart werd besloten tot vaststelling van een bouwverbod voor gronden, gelegen in de Varkens weide en tusschen den Weg naar Warnsveld en de Berkel, die in de naaste toekomst voor den aanleg van straten, grachten of pleinen zijn bestemd. Aan dit besluit hebben Gedeputeerde Staten hunne goed keuring onthouden omdat dit verbod h. i. overbodig is met het oog op het voor dit gedeelte der gemeente vastgestelde uitbreidingsplan. Uw College machtigde ons op 25 Juli om tegen deze beslissing in beroep te gaan. Watersnood. Op 17 Januari werd ons een crediet verleend van f 2500 als aandeel van de gemeente in een aan de Baaksche Overlaat-commissie ter beschikking te stellen bedrag van f 5000. In diezelfde vergadering werd ons een crediet ver leend van f 1600 voor het maken van een dam met duiker langs den Walraadshof. Werk ver scha ffing. Op 17 October werd ons een crediet verleend om zoonoodig de werkverschaffing weder te laten beginnen. 23 Winkelsluiting. In Uwe vergadering van 2 Mei werd het voorstel behandeld van Uwe medeleden de heeren Koersel- man en Surink omtrent de Zondagssluiting van winkels, met de redactie van de commissie voor de strafverordeningen voor het desbetreffend in de ver ordening op te nemen artikel en ons afwijzend voorstel terzake. De voorstellen van genoemde raadsleden en van de commissie werden verworpen. Archief. Voor het oud archief wordt verwezen naar het verslag van den archivaris onder bijlage T aan dit verslag toegevoegd. Omtrent het loopende archief zij het volgende vermeld Met de opberging der voor het loopende archief bestemde stukken werd regelmatig doorgegaan, terwijl met de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten overeengekomen is, dat in het vervolg het bezoek, dat jaarlijks door den leider van het Registratuur bureau wordt gebracht, in het vervolg om de twee jaren zal plaats hebben. In 1927 werden 1336 dossiers ter raadpleging aan de afdeelingen enz. afgegeven het aantal ingekomen (geboekte) brieven bedroeg 4327, terwijl 2747 uit gaande brieven geboekt werden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 13