20 de pacht te voldoen en om te onderzoeken hoeveel procent van de pachtsom hun eventueel moest worden kwijtgescholden. Het rapport dier commissie kwam op 21 Nov. aan de orde. Overeenkomstig het rapport der minderheid werd besloten tot het toekennen van pachtvermindering van 10 tot 30% aan 47 pachters tot een totaal bedrag van f 1684.05. Voor de electrische bemaling der uiterwaarden verleende Uw College ons op 7 Maarteen crediet van f 8530. Markten. Overeenkomstig ons voorstel werd op 7 Maart besloten tot opheifing van de gemeentelijke vischmarkt den afslager werd tot zijn 65e jaar een wachtgeld toegekend van f 600. Op 17 October werd het aanvangsuur van de veemarkt in de maanden Maart en October evenals des zomers op 's morgens 7 uur vastgesteld. Uw College verleende ons op 21 November een crediet van f 830 voor het maken van een overdekte lokaliteit op de veemarkt ten behoeve van den met de keuring belasten veearts. Monumenten verordening. Op 13 Juni werden wij gemachtigd tot het namens de gemeente opmaken en onderteekenen der akte voor de stichting bedoeld in art. 11 der Monumenten verordening. Ons besluit waarbij voor de eerste maal de regenten aan deze stichting, het „Wijnhuisfonds", benoemd zijn, legden wij in Uwe vergadering van 21 November over. 21 Onderwijs. Uw College besloot op 7 Maart tot het instellen van cursussen in de fransche taal, te geven aan de scholen A en B en één of meer andere scholen naar gelang der behoefte. In Uwe vergadering van 25 Juli werd op voorstel van Uw medelid mevr. Weersma besloten tot bij bouw van twee lokalen aan de school in de Hoven, terwijl op 6 September ons voorstel tot uitbreiding van het aantal lagere scholen met een voorloopig twee klassige school, te vestigen in het gebouw der voormalige school I werd aangenomen. Slachthuis. In Uwe vergadering van 17 October werd over eenkomstig ons voorstel besloten tot stichting van een openbaar slachthuis volgens het door het advies bureau Koopman te's Gravenhage opgemaakt plan. Voor de uitvoering werd ons een crediet van f 267.000 verleend. Straten en wegen. Op 17 Januari besloot Uw College tot rioleering van een gedeelte van de Hoven, waarvoor een bedrag werd beschikbaar gesteld van f 8000. Twenthe—Rijnkanaal. Op 13 Juni werd besloten de pogingen der ge meenten en andere belanghebbenden, om te komen tot uitvoering der wet van 1919 tot aanleg van het Twenthe—Rijnkanaal te steunen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 12