Bijlage I. 8 In 1927 werd de school bezocht door totaal 579 leerlingen, te weten: Dag-cursussen178 leerlingen. Opl. klassen35 Met schooldiploma vertrokken 54 Cursussen254 Tusschentijds vertrokken 58 579 leerlingen. Door verschillende klassen werden, onder leiding der betrokken leeraressen enkele fabrieken bezocht: de zeepfabriek van de Firma de Haas en Van Brero te Apeldoorn; de Ulftsche Ijzergieterij en Emailleerfabriek Diepen- broek en Reigers te Ulft; de boterfabriek te Eefde; de machinale strijkerij „Stijgoord" te Zutphen en de stoomwasscherij „Stijgoord" te Lochem. De examen-leerlingen der opl. klasse Na maakten een reisje naar Tilburg, waar de Industrieschool en de spinnerijen en weverijen van de Firma Elias werden bezocht naar Borne voor de spinnerijen van de Firma Spanjaard naar Almelo voor de chemische wasscherijen en ververij van de Firma Qebrs. Palthe. De schoolbibliotheek bevat nu 362 boeken. Afdeelingsschool Terborg. Leidster Mevrouw N. te Winkel—Van Hunnik, leerares linnennaaien. Mej. G. Stieber, leerares costuumnaaien. Aan Mej. Salemink werd met ingang van 1 Oct. op haar verzoek eervol ontslag verleend. Bijlage I. 9 Mej. T. Schurink werd in haar plaats voor 1 jaar tijdelijk benoemd als leerares linnennaaien en verstellen Het aantal leerlingen bedroeg op 1 October: Middag-klasse I leerlingen NA 9 Dag-klasse IIA 9 IIB 16 III 11 IV 14 VI 8 Totaal 58 leerlingen Avondcursus linnennaaien 9 leerlingen costuumnaaien 13 Totaal der cursisten 22 leerlingen Op alle afdeelingsscholen wordt les gegeven in linnennaaien, verstellen en costuumnaaien, terwijl in Terborg ook nog les gegeven wordt in stofversieren. Afdeelingsschool Gorssel. Leidster Mej E. Eskes, leerares linnennaaien. Mej. P. Buijs, leerares costuumnaaien en linnen naaien. Aantal leerlingen op 1 Mei 1927: Klasse I 24 leerlingen. II 31 NI 16 Totaal 71 leerlingen. Afdeelingsschool Lochem. Leidster Mej. J. Teer, leerares linnennaaien. Leerares costuumnaaien: Mej. D. Pasman, aan wie met ingang van 1 December op haar verzoek eervol ontslag werd verleend en in wier plaats Mej. n 77 77 77 77

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 124