18 Eigendommen. Ons voorstel tot verkoop van een deel groot 6325 M2.van de Varkensweide aan W.Koordeman q.q. voor f 6.25 per M2. op bijzondere voorwaarden wat betreft de betaling der koopsom, de huur van in de toekomst voor straat bestemde strooken en de op hooging werd op 13 Juni aangenomen. Op 22 December werd besloten tot den aankoop van de weide „de Swaeffkenskamp" tegenover het Slingerbosch nabij den Deventerweg, ter grootte van -4- 1.25.50 H.A. voor de som van f 8100 met de kosten. Electriciteitsbedrijf. Op 17 Januari en 25 Juli werden ons credieten van respectievelijk f 1850 en f 3350 verleend voor uit breiding kabelnet en plaatsing van een verdeelkast. In Uwe vergadering van 7 Maart werd besloten het vastrechttarief voor electrischen stroom ook voor de wintermaanden toe te passen. Aan de N.V. Electriciteitsfabriek „IJsselcentrale" werd op 2 Mei wederom voor een jaar een tegemoet koming verleend in de schade, welke zij tengevolge van de gestegen kolenprijzen lijdt (kolenclausule). In diezelfde vergadering kwam ons praeadvies om niet in te gaan op de voorstellen van Uwe mede leden de heeren De Groote en Kling omtrent afschaffing van de meterhuur voor electriciteitsmeters aan de orde. Tijdens de beraadslaging trok de heer Kling zijn voorstel in. Dat van den heer De Groote werd verworpen, waardoor de meterhuur gehand haafd bleef. Op 21 November werden wij gemachtigd tot onder- 19 teekening van een overeenkomst betreffende de over neming van het met de N.V. Electriciteitsfabriek „IJsselcentrale" tot 15 October 1932 loopende stroom- leveringscontract door de P. G. E. M. Omtrent den vorm van het beheer van het gemeentelijk bedrijf na de overname werd nog geen beslissing genomen. Gasfabriek en Waterleiding. In Uwe vergadering van 6 September werden de tarieven voor de levering van gas en water aan de inwoners van Eefde en van water aan die van Warnsveld vastgesteld. Op 21 November werden ons credieten verleend voor verlenging van de gas- en waterleiding in de Heeckerenlaan en van der Capellenlaan van respec tievelijk f 1100 en f 1350. Geldleeningen. Uw College besloot op 13 Juni tot het aangaan eener geldleening groot f 638.300 nominaal tegen den koers van 94 en een rente van 4 per jaar bij de Rijksverzekeringsbank. Landerijen. Naar aanleiding van het op 17 Januari behandelde verzoek van het plaatselijk bestuur van den bond van landpachters om pachtvermindering en wijziging der pachtvoorwaarden voor bouwland werd op voorstel van Uw medelid den heer Paap besloten tot het instellen eener raadscommissie om een onderzoek te doen naar de beweerde onmacht der pachters om

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 11