Bijlage H. 2 School A B geene 5 23 7 geene IQ 13 3 17 geene 7 geene 2 c E F O H in de Hoven Kath. Jongens school Meisjes Bijz. Sch Dav. Evek. str. Oude Wand Openb. School Eefde Van de 96 ouders, die door de Commissie moesten worden opgeroepen, gaven er 65 aan den oproep gehoor, door ter vergadering te komen en de oorzaken van het verzuim toe te lichten. Naar de resteerende 31 verzuimen werd soms schriftelijk, doch meest door persoonlijk bezoek geïnformeerd. Steeds heeft de Commissie met de meeste nauwgezetheid de oorzaken van het verzuim beoordeeld, en, wanneer bleek, dat de ouders in gebreke waren gebleven, of niet al het mogelijke gedaan hadden om het verzuim te voor komen, nooit nagelaten, den ouders met den meesten ernst er op te wijzen, hoe noodzakelijk het is, dat de kinderen trouw de school bezoeken Tot haar spijt kon de Commissie dan ook slechts 9 keer het verzuim als „verschoonbaar" rapporteeren en moest zij 87 maal beslist het „ongeoorloofd" uitspreken. Vergeleken met vorige jaren meent de Commissie te mogen constateeren, dat het schoolverzuim in deze gemeente afneemt, wat ook hieruit blijkt, dat er zich geen enkel geval van absoluut verzuim voordeed, Bijlage H. 3 waarvoor geen wettige reden bestond. Ook oorzaken als „spijbelen" en dergelijke, meer z.g. subjectieve verzuimen, kwamen niet vaak voor; meestal waren de redenen in huiselijke omstandigheden te zoeken. De Commissie hoopt, dat de ouders steeds meer zullen inzien, welk een groote beteekenis trouw school gaan voor de kinderen heeft, en neemt zich voor, hen bij den voortduur daarvan zooveel mogelijk te doordringen. Aldus vastgesteld in de vergadering der Commissie tot W. v. S. te Zutphen den 9den Febr 1928. De Commissie voornoemd, J. OIMBERG, Voorzitter. O. W. ORMEL, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 119