16 16 November. Wijziging van de verordening tot regeling van het openbaar gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Zutphen. 4. Diversen. 18 Maart. 23 Mei. Wijziging van het Brandweerreglement. Wijziging van het Reglement voor het Oude en Nieuwe Gasthuis. 6 Augustus. Wijziging der voorwaarden, waarop water geleverd wordt door de water leiding der gemeente Zutphen. 24 Augustus. Stichting van het Wijnhuisfonds. 16 November. Wijziging der instructie voorden weezen- vader tevens rentmeester en de weezen- moeder in het Burgerweeshuis te Zutphen. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. Ambtenaren. Op 25 November werd besloten tot instelling eener commissie, welke tot taak heeft een rapport uit te brengen omtrent de voor- en nadeelen van het in het leven roepen van georganiseerd overleg voor het gemeentepersoneel. 17 Belastingen. Ons voorstel om in verband met de wijziging der wet op de personeele belasting het aantal opcenten op de hoofdsom dier belasting te verhoogen tot 50 werd op 25 November verworpenhet aantal bleef op 35 gehandhaafd. Bouwcommissie. In Uwe vergadering van 17 Januari werd besloten op ons voorstel tot het in het leven roepen van een commissie van bijstand in het beheer van de openbare werken (de bouwcommissie). In verband hiermede werd de verordening tot regeling van de werkkring der commissiën van bijstand gewijzigd. De leden der commissie werden voor de eerste maal benoemd in de vergadering van 4 Maart. Brandweer. Op 6 September werd besloten aan de betrekking van commandant der brandweer een vaste toelage te verbinden van f 500 's jaars. Burgerlijk Armbestuur. Op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw werd op 21 November besloten het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur aan te vullen met een bepaling waardoor voorkomen wordt dat armen worden uitbesteed in een gezin, waarin een lijder aan tuberculose voorkomt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1927 | | pagina 10